Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2012, 11:55

autor: Aver

Powstaje Call of Duty: Modern Warfare 4?

Podczas przypadkowej rozmowy z redaktorem serwisu This is Xbox, aktor Billy Murray, odtwórca roli kapitana Price’a w dwóch ostatnich odsłonach Modern Warfare, wspomniał o nadchodzącym spotkaniu z przedstawicielami studia Infinity Ward w sprawie prac nad Call of Duty: Modern Warfare 4. Deweloper zaprzeczył tym doniesieniom.

Screen z gry Call of Duty: Modern Warfare 3 - Powstaje Call of Duty: Modern Warfare 4? - wiadomość - 2012-10-31
Screen z gry Call of Duty: Modern Warfare 3
CALL OF DUTY: MODERN WARFARE 4?
  1. Redaktor serwisu This is Xbox spotkał Billy’ego Murraya w samolocie;
  2. Aktor wspomiał o spotkaniu z przedstawicielami Infinity Ward;
  3. Spotkanie ma dotyczyć Call of Duty: Modern Warfare 4;
  4. Infinity Ward odcięło się od tych doniesień na Twitterze.

Według informacji podanych przez serwis This is Xbox następną odsłoną serii Call of Duty będzie gra z podtytułem Modern Warfare 4. Wynikałoby tak z przypadkowej rozmowy redaktora serwisu Jasona Andrewsa z aktorem Billym Murrayem, który napomknął o spotkaniu z przedstawicielami Infinity Ward w sprawie nagrań do kolejnej odsłony popularnego cyklu strzelanek.

Billy Murray – brytyjski aktor znany z serialu EastEnders – w poprzednich dwóch odsłonach Modern Warfare podkładał głos postaci kapitana Price’a. Jego zaangażowanie w prace nad ewentualnym projektem Modern Warfare 4 oznaczałoby, że mamy najprawdopodobniej do czynienia z bezpośrednią kontynuacją. Warto dodać, że w swojej wypowiedzi aktor wskazał jednoznacznie na Modern Warfare 4 jako „sequel Call of Duty: Modern Warfare 3, więc nie można tu mówić o przejęzyczeniu:

Nie są to pierwsze doniesienia o Modern Warfare 4. Pod koniec sierpnia pojawiły się informacje o domniemanym zaangażowaniu w projekt firmy Neversoft, twórców serii Tony Hawk i Guitar Hero. Ujawniono wówczas kilka szczegółów produkcji, która miałaby stawiać większy nacisk na działania w ukryciu.

Na reakcję studia Infinity Ward nie trzeba było długo czekać. Deweloper na swoim kanale na Twitterze określił informacje serwisu This is Xbox jako „nieprawdziwe” i zaprzeczył, jakoby prowadził rozmowy z jakimikolwiek aktorami. Z kolei Candice Capen, przedstawicielka studia, wspominała, że ani producent, ani wydawca – koncern Activision Blizzard – nie rozmawiali z Murray’em od czasów Modern Warfare 3.

  1. This is Xbox: Billy Murray potwierdza prace nad Modern Warfare 4
  2. Czyżby kolejne Call of Duty to Modern Warfare 4?
  3. Oficjalna strona serii Call of Duty
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.