Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2012, 11:55

autor: Aver

Powstaje Call of Duty: Modern Warfare 4?

Podczas przypadkowej rozmowy z redaktorem serwisu This is Xbox, aktor Billy Murray, odtwórca roli kapitana Price’a w dwóch ostatnich odsłonach Modern Warfare, wspomniał o nadchodzącym spotkaniu z przedstawicielami studia Infinity Ward w sprawie prac nad Call of Duty: Modern Warfare 4. Deweloper zaprzeczył tym doniesieniom.

Screen z gry Call of Duty: Modern Warfare 3 - Powstaje Call of Duty: Modern Warfare 4? - wiadomość - 2012-10-31
Screen z gry Call of Duty: Modern Warfare 3
CALL OF DUTY: MODERN WARFARE 4?
  1. Redaktor serwisu This is Xbox spotkał Billy’ego Murraya w samolocie;
  2. Aktor wspomiał o spotkaniu z przedstawicielami Infinity Ward;
  3. Spotkanie ma dotyczyć Call of Duty: Modern Warfare 4;
  4. Infinity Ward odcięło się od tych doniesień na Twitterze.

Według informacji podanych przez serwis This is Xbox następną odsłoną serii Call of Duty będzie gra z podtytułem Modern Warfare 4. Wynikałoby tak z przypadkowej rozmowy redaktora serwisu Jasona Andrewsa z aktorem Billym Murrayem, który napomknął o spotkaniu z przedstawicielami Infinity Ward w sprawie nagrań do kolejnej odsłony popularnego cyklu strzelanek.

Billy Murray – brytyjski aktor znany z serialu EastEnders – w poprzednich dwóch odsłonach Modern Warfare podkładał głos postaci kapitana Price’a. Jego zaangażowanie w prace nad ewentualnym projektem Modern Warfare 4 oznaczałoby, że mamy najprawdopodobniej do czynienia z bezpośrednią kontynuacją. Warto dodać, że w swojej wypowiedzi aktor wskazał jednoznacznie na Modern Warfare 4 jako „sequel Call of Duty: Modern Warfare 3, więc nie można tu mówić o przejęzyczeniu:

Nie są to pierwsze doniesienia o Modern Warfare 4. Pod koniec sierpnia pojawiły się informacje o domniemanym zaangażowaniu w projekt firmy Neversoft, twórców serii Tony Hawk i Guitar Hero. Ujawniono wówczas kilka szczegółów produkcji, która miałaby stawiać większy nacisk na działania w ukryciu.

Na reakcję studia Infinity Ward nie trzeba było długo czekać. Deweloper na swoim kanale na Twitterze określił informacje serwisu This is Xbox jako „nieprawdziwe” i zaprzeczył, jakoby prowadził rozmowy z jakimikolwiek aktorami. Z kolei Candice Capen, przedstawicielka studia, wspominała, że ani producent, ani wydawca – koncern Activision Blizzard – nie rozmawiali z Murray’em od czasów Modern Warfare 3.

  1. This is Xbox: Billy Murray potwierdza prace nad Modern Warfare 4
  2. Czyżby kolejne Call of Duty to Modern Warfare 4?
  3. Oficjalna strona serii Call of Duty