Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2012, 11:00

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Weź udział w beta-testach Gameglobe i twórz własne gry w aplikacji od Square-Enix

Zawsze marzyłeś o tworzeniu gier? Gameglobe Ci to umożliwi. Ta prosta w obsłudze platforma pozwala projektować własne trójwymiarowe gry i dzielić się nimi z innymi. Ruszyła już otwarta beta aplikacji, zatem każdy może czuć się zaproszony do jej wypróbowania.

Gameglobe – narzędzie do tworzenia gier, o jakim zawsze marzyli pecetowcy? - 2012-10-31
Gameglobe – narzędzie do tworzenia gier, o jakim zawsze marzyli pecetowcy?

Gameglobe

  • Producent: BigPoint
  • Wydawca: Square-Enix
  • Gameglobe to prosta w obsłudze platforma do projektowania trójwymiarowych gier
  • Aplikacja dostępna jest z poziomu przeglądarek internetowych
  • Produkcja opiera się na modelu free-to-play, ale za część elementów trzeba zapłacić
  • Trwają zapisy na otwarte beta-testy (WWW)

Pamiętacie Gameglobe, o którym pisaliśmy kilka miesięcy temu? Jeśli nie, przypominamy – jest to platforma free-to-play do tworzenia własnych gier, dostępna z poziomu przeglądarki internetowej. Gameglobe wszedł już w fazę otwartej bety – każdy może przetestować go samodzielnie. Wystarczy zarejestrować się na oficjalnej stronie i pobrać odpowiednią aplikację, by własnoręczne zabrać się za pracę nad trójwymiarowymi platformówkami, przygodówkami, slasherami, czy czymkolwiek innym, co przyjdzie nam do głowy. Główne założenia edytora dobrze pokazuje zaprezentowany jakiś czas temu zwiastun:

Posiadacze konsoli PlayStation 3 z pewnością zauważyli, że Gameglobe przypomina nieco obie części LittleBigPlanet, będące w pewnej mierze zestawami narzędzi do projektowania nieskończonej liczby mniej lub bardziej złożonych gier. Podobnie jak w produkcji studia Media Molecule, tu także liczy się przede wszystkim pomysłowość. Według zapewnień autorów, obsługa edytora jest banalnie prosta. Gameglobe oferuje szereg modyfikowalnych obiektów i scenerii, które możemy wykorzystać w procesie twórczym. Niestety nie wszystkie z nich są darmowe, za wiele trzeba zapłacić. Na start udostępniono kilka przykładowych gier, a użytkownicy już zaczęli publikować własne dzieła. Jeśli chcecie wziąć udział w otwartej becie Gameglobe, zajrzyjcie na oficjalną stronę platformy.

Gameglobe umożliwia samodzielne kształtowanie terenu i zasad rozgrywki - 2012-10-31
Gameglobe umożliwia samodzielne kształtowanie terenu i zasad rozgrywki