Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2012, 13:18

Square-Enix pokazuje Gameglobe – aplikację free-to-play do tworzenia własnych gier

Gameglobe to zapowiedziana jakiś czas temu aplikacja firmy Square-Enix do tworzenia własnych gier akcji i nie tylko. Wydawca pokazał tę platformę dla domorosłych deweloperów na pierwszym oficjalnym zwiastunie.

Square-Enix pokazuje Gameglobe – aplikację free-to-play do tworzenia własnych gier - ilustracja #1

Firmy Square-Enix oraz BigPoint zaprezentowały zwiastun i obrazki ze swojej przeglądarkowej aplikacji Gameglobe, za pomocą której będziemy mogli tworzyć własne przygodowe gry akcji i nie tylko. Program zostanie udostępniony w wersji free-to-play i na starcie będzie zawierał parę przykładowych gier. Autorzy obiecują, że całość będzie prosta w obsłudze, więc wszyscy domorośli deweloperzy otrzymają sposobność do pokazania swojej kreatywności.

Platforma do tworzenia gier przeglądarkowych została zapowiedziana jakiś czas temu i do tej pory nie mieliśmy okazji zobaczyć jej w akcji (a przynajmniej nie pokazywano jej możliwości w ruchu). Square-Enix chce dać graczom intuicyjne narzędzia do wpływania na wygląd otoczenia i dodawania na bieżąco nowych obiektów. Dzięki temu tworzenie bardziej rozbudowanych i zwariowanych gier będzie podobno banalne. Równie łatwo podzielimy się nimi z innymi ludźmi, publikując je w sieci.

Pokazane materiały robią wrażenie. Wygląda na to, że w Gameglobe zrealizujemy proste platformówki, gry przygodowe, minigierki logiczne, produkcje typu „endless runner” i dziesiątki innych pomysłów. Oczywiście całość przypomina inne dostępne już „platformy” pozwalające bawić się w twórcę gier, pokroju LittleBigPlanet 2 z PlayStation 3. Zainteresowanych tematem odsyłamy do oficjalnej strony Gameglobe, gdzie można zapisać się na betę.

  1. Gameglobe – strona oficjalna