Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWWW
Okładka Gameglobe (WWW)

Gameglobe WWW

Przeglądarkowa aplikacja free-to-play do tworzenia własnych gier. Za jej pomocą możemy wykreować prostą platformówkę, grę logiczną lub przygodówkę. Autorzy przygotowali szereg prostych w obsłudze narzędzi, różne środowiska oraz obiekty.

Logiczne

WWW
Okładka Gameglobe (WWW)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gameglobe to przeglądarkowa aplikacja do tworzenia własnych gier funkcjonująca w systemie free-to-play. Produkcja została przygotowana przez firmy Square-Enix oraz Bigpoint Games. Pierwsza z nich jest znana z popularnych tytułów (np. Final Fantasy) wydawanych na pecetach i konsolach. Druga specjalizuje się właśnie w segmencie gier przeglądarkowych i ma na koncie wiele hitów (np. DarkOrbit, czy Battlestar Galactica Online).

W Gameglobe zamieniamy się w amatorskich twórców gier – z tą różnicą, że nie potrzebujemy praktycznie żadnej wiedzy na temat programowania, grafiki, czy animacji. Aplikacja jest bowiem prosta w obsłudze i zawiera wiele samouczków, dzięki którym każdy może przygotować prostą produkcję. Autorzy oddali do dyspozycji graczy szereg narzędzi, edytorów i mnóstwo gotowych obiektów. Tylko część z nich jest darmowa – za resztę trzeba zapłacić.

Za pomocą narzędzi można opracować platformówkę, prostą grę akcji, wyścigi, przygodówkę lub grę logiczną. Poszczególne dzieła różnią się nie tylko rozgrywką, ale też oprawą audiowizualną, bo Gameglobe zawiera kilka gotowych środowisk do wyboru. Stworzonymi grami można dzielić się z innymi ludźmi za pośrednictwem specjalnego serwisu. W ten sposób otrzymujemy mnóstwo tytułów na wyciągnięcie ręki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gameglobe

odpowiednia dla każdego wieku

Weź udział w beta-testach Gameglobe i twórz własne gry w aplikacji od Square-Enix
Weź udział w beta-testach Gameglobe i twórz własne gry w aplikacji od Square-Enix

wiadomość31 października 2012

Zawsze marzyłeś o tworzeniu gier? Gameglobe Ci to umożliwi. Ta prosta w obsłudze platforma pozwala projektować własne trójwymiarowe gry i dzielić się nimi z innymi. Ruszyła już otwarta beta aplikacji, zatem każdy może czuć się zaproszony do jej wypróbowania.

Square-Enix pokazuje Gameglobe – aplikację free-to-play do tworzenia własnych gier
Square-Enix pokazuje Gameglobe – aplikację free-to-play do tworzenia własnych gier

wiadomość30 maja 2012

Gameglobe to zapowiedziana jakiś czas temu aplikacja firmy Square-Enix do tworzenia własnych gier akcji i nie tylko. Wydawca pokazał tę platformę dla domorosłych deweloperów na pierwszym oficjalnym zwiastunie.