Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWWW
Okładka Gameglobe (WWW)
OkładkaGameglobe (WWW)

Gameglobe WWW

Przeglądarkowa aplikacja free-to-play do tworzenia własnych gier. Za jej pomocą możemy wykreować prostą platformówkę, grę logiczną lub przygodówkę. Autorzy przygotowali szereg prostych w obsłudze narzędzi, różne środowiska oraz obiekty.

Logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gameglobe Premiera WWW

anulowana

producent: Bigpoint wydawca: Square-Enix / Eidos Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gameglobe to przeglądarkowa aplikacja do tworzenia własnych gier funkcjonująca w systemie free-to-play. Produkcja została przygotowana przez firmy Square-Enix oraz Bigpoint Games. Pierwsza z nich jest znana z popularnych tytułów (np. Final Fantasy) wydawanych na pecetach i konsolach. Druga specjalizuje się właśnie w segmencie gier przeglądarkowych i ma na koncie wiele hitów (np. DarkOrbit, czy Battlestar Galactica Online).

W Gameglobe zamieniamy się w amatorskich twórców gier – z tą różnicą, że nie potrzebujemy praktycznie żadnej wiedzy na temat programowania, grafiki, czy animacji. Aplikacja jest bowiem prosta w obsłudze i zawiera wiele samouczków, dzięki którym każdy może przygotować prostą produkcję. Autorzy oddali do dyspozycji graczy szereg narzędzi, edytorów i mnóstwo gotowych obiektów. Tylko część z nich jest darmowa – za resztę trzeba zapłacić.

Za pomocą narzędzi można opracować platformówkę, prostą grę akcji, wyścigi, przygodówkę lub grę logiczną. Poszczególne dzieła różnią się nie tylko rozgrywką, ale też oprawą audiowizualną, bo Gameglobe zawiera kilka gotowych środowisk do wyboru. Stworzonymi grami można dzielić się z innymi ludźmi za pośrednictwem specjalnego serwisu. W ten sposób otrzymujemy mnóstwo tytułów na wyciągnięcie ręki.

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gameglobe: Odpowiednia dla każdego wieku.