Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2012, 15:01

autor: luckie

Garść informacji od studia Team Ninja – Yaiba zmienia nazwę na Yaiba: Ninja Gaiden Z

Nowa gra Keijiego Inafune będzie nazywała się Yaiba: Ninja Gaiden Z. Stworzy ją we współpracy z ekipą Team Ninja i Spark Unlimited. Na konferencji studia Team Ninja w przeddzień targów Tokyo Game Show 2012 ujawniono również kilka innych informacji dotyczących gier zespołu.

Garść informacji od studia Team Ninja – Yaiba zmienia nazwę na Yaiba: Ninja Gaiden Z - ilustracja #1
Keiji Inafune wypowiada się na temat Yaiba: Ninja Gaiden Z na konferencji prasowej studia Team Ninja

Podczas konferencji prasowej studia Team Ninja w przeddzień tegorocznych targów Tokyo Game Show ujawniono kilka nowych informacji na temat ich nadchodzących produkcji. Zapowiedziana tydzień temu gra Keijiego Inafune, ojca takich serii jak Mega Man, Dead Rising, czy Onimusha oraz współtwórcy Resident Evil, okazuje się być spin-offem cyklu Ninja Gaiden. Projekt początkowo ogłoszony jako Yaiba będzie nosił nazwę Yaiba: Ninja Gaiden Z.

Yaiba to imię protagonisty Yaiba: Ninja Gaiden Z, który ruszy w pościg za Ryu Hayabusa, bohaterem serii Ninja Gaiden. W grze będziemy walczyć z hordami zombie, wojownikami ninja i robotami. Oprawa graficzna tworzona jest z wykorzystaniem technologii cel-shading, nadającej grze komiksowego wyglądu. Projekt jest wynikiem współpracy między Comcept – studiem Keijiego Inafune, Team Ninja oraz Spark Unlimited (Lost Planet 3). Nie znamy daty premiery gry, podobnie jak platform, na jakie zostanie wydana. Inafune powiedział jedynie, że Yaiba: Ninja Gaiden Z pojawi się na konsolach, co teoretycznie może znaczyć cokolwiek, ale możliwe, że chodzi o PlayStation 3 i Xboksa 360.

Poza tym zapowiedziano Ninja Gaiden Sigma Plus II na PlayStation Vita. Będzie to nic innego, a Ninja Gaiden Sigma II w wersji na konsolę przenośną firmy Sony. Ukaże się ona na początku 2013 roku. Oprócz tego wkrótce pojawić ma się gra z cyklu Ninja Gaiden przeznaczona na smartfony. Potwierdzono również wydanie Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge na Wii U, która wkrótce po premierze doczeka się bezpłatnego rozszerzenia typu DLC.

Inna gra studia Team Ninja, Dead or Alive 5, w dniu swojej premiery (25 września w USA i 28 września w Europie) będzie dostępna w formie cyfrowej w usłudze PlayStation Network. Posiadacze Xboksów 360 na razie będą musieli zadowolić się pudełkową wersją tytułu. Dead Or Alive 5 pojawi się na platformie Xbox Live trzy miesiące później. Podobno winna temu jest firma Microsoft.