Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOSXONEPCPS4Switch
Okładka Knights of Pen & Paper +1 Edition (PC)
OkładkaKnights of Pen & Paper +1 Edition (PC)

Knights of Pen & Paper +1 Edition

Knights of Pen and Paper +1 Deluxier Edition

Knights of Pen & Paper +1 Edition to opracowana przez Behold Studios innowacyjna produkcja cRPG, która symuluje sesje stołowych gier fabularnych. Kierujemy zarówno postaciami bohaterów przebywających w świecie fantasy, jak i mistrzem gry.

RPG | fantasy | turowe | 2D | klasyczne RPG

Knights of Pen & Paper +1 Edition Premiera

30paź2012

AND iOS

18cze2013

PC

29maj2018

XONE PS4 Switch

Knights of Pen & Paper +1 Edition to rozszerzona edycja nietypowej gry cRPG, która pierwotnie ukazała się wyłącznie na urządzeniach mobilnych. Projekt opracował zespół Behold Studios przy współpracy firmy Paradox Interactive.

Tym, co czyni ten tytuł wyjątkowym jest fakt, że kierujemy uczestnikami stołowej sesji papierowej gry fabularnej, takiej jak Dungeon & Dragons czy Warhammer Fantasy Roleplay. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę zarówno nad mistrzem gry, jak i graczami, a następnie decydujemy w jakich przygodach wezmą udział. Rozpoczynając rozgrywkę musimy stworzyć uczestników sesji oraz odgrywanych przez nich bohaterów. W tym procesie wybieramy między kilkoma archetypami graczy oraz klasami ich postaci. Oba te aspekty zostają nałożone na siebie, zapewniając określone statystyki oraz umiejętności specjalne.

Po wykreowaniu drużyny mistrz gry rozpoczyna swoją opowieść. Jej akcja osadzona jest w świecie fantasy, a głównym celem bohaterów jest pokonanie złego czarnoksiężnika. Kontrolując mistrza gry planujemy spotkania z potworami oraz wyprawy do pełnych pułapek lochów. Natomiast jako gracze kierujemy poszukiwaczami przygód w trakcie samych starć, które rozgrywane są w turach. Obecny jest oczywiście również systemu rozwoju, pozwalający awansować postacie na kolejne poziomy oraz wyposażać je w coraz lepszy ekwipunek.

Zgodnie z nazwą, Knights of Pen & Paper +1 Edition stanowi ulepszoną wersję oryginału. Zawartość gry wzbogacono o nowe postacie, przedmioty i potwory, a podczas walki korzystamy z dodatkowych opcji taktycznych. Pojawiły się tawerny, w których możliwa jest wymiana członków drużyny. Rozbudowana została także rola podziemi. W pierwotnej wersji gry ograniczały się one do pojedynczych komnat, obecnie mają zaś postać obszernych labiryntów.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Knights of Pen & Paper +1 Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Knights of Pen & Paper +1 Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
AND
iOS
XONE
PS4
Switch