Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2013, 20:00

Przegląd MMO (14/06/2013) – m.in. ArcheAge, Neverwinter i The Elder Scrolls Online

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. ostatnie doniesienia na temat ArcheAge, kwestie polonizacji i najnowszej aktualizacji Neverwinter oraz szczegóły dotyczące konsolowych edycji The Elder Scrolls Online.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. najnowsze doniesienia na temat zachodniego wydania ArcheAge, analizujemy zawartość ostatniego patcha oraz postępy polskiej lokalizacji Neverwinter, a także wspominamy o konsolowych wersjach The Elder Scrolls Online. Ponadto wspominamy o takich grach jak Black Gold, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, Guild Wars 2 oraz Warhammer 40,000: Eternal Crusade.

ArcheAge

Najnowsza produkcja ze stajni Trion World Network zbliża się do swojej premiery na Zachodzie coraz większymi krokami. Ostatni raz o ArcheAge usłyszeliśmy na początku tego roku, kiedy to w sieci pojawiły się pierwsze informacje dotyczące planów jej wydania w Europie. Zmowę milczenia postanowiono przerwać z okazji zakończonych wczoraj targów E3 2013. Fani z całego świata mogli wreszcie na własne oczy podziwiać pierwsze materiały z tej, zdaniem wielu, rewolucyjnej produkcji.

Oprócz prezentowanego poniżej oficjalnego zwiastunu europejskiej wersji gry, w Internecie znaleźć można też wiele dłuższych zapisów z rozgrywki, które dodatkowo wzbogacone są w komentarz przedstawicieli firmy Trion obecnych na targach. Przykładowy materiały tego typu, stworzony przez zachodni serwis MMORPG.com, dostępny jest pod tym adresem. Zachęcamy do zapoznania się z nim wszystkich zainteresowanych tytułem.

Na koniec jeszcze dobra wiadomość dla wszystkich zwolenników systemu free-to-play. Otóż wydawca odpowiedzialny za koreańską edycję ArcheAge zdecydował się niedawno na zmianę dotychczasowego modelu biznesowego obowiązującego w ramach gry. Koreańczycy będą mogli bawić się za darmo już od lipca bieżącego roku. Nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, lecz są duże szanse na to, że europejskie wydanie tytułu pójdzie w ślady swojego poprzednika.

Pragnących sprawdzić na własnej skórze jak radzi sobie ArcheAge informujemy, że ruszyły już zapisy na oficjalne zamknięte beta-testy zachodniej wersji gry. Chętni mogą zarejestrować się w tym miejscu. Nieoficjalnie mówi się, że gra ma zadebiutować na zachodnim rynku jeszcze w ciągu tego roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry ArcheAge

Neverwinter

Wczoraj ukazał się spory patch do najnowszej produkcji firmy Perfect World Entertainment, w którym twórcy starają się poprawić największe bolączki gry. Lista zmian jest naprawdę imponująca, zaś na jej pierwszy plan wysuwają się dwie rzeczy – osłabienie klas Łotrzyka Oszusta oraz Manipulującego Czarodzieja, a także wzmocnienie Oddanego Kapłana, Specjalisty w broni dwuręcznej i Zbrojnego Strażnika. Autorzy dołożyli również wszelkich starań, by poprawić kulejącą optymalizację tytułu.

Podczas przeprowadzonego kilka dni temu streamu z przedstawicielami polskiego zespołu Neverwinter poznaliśmy szereg nowych informacji na temat gry, choć niestety nie wszystkie one są do końca dobre. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że wydawca nie planuje otworzenia odrębnego serwera dla Polski. Opcja spolszczenia klienta pojawi się na jednym ze wspólnych europejskich światów. Ponadto zapowiedziano, że za dubbing w produkcji odpowiedzialni będą profesjonalni aktorzy. Samo tłumaczenie jest już rzekomo ukończone w 90%, zaś jego debiut będzie poprzedzony szeroko zakrojoną kampanią reklamową.

Dziś rozpoczął się organizowany przed wydawcę Neverwinter konkurs, w ramach którego można wygrać Pakiet Fundatorski Bohatera Północy (wartości prawie 190 euro). Aby wziąć w nim udział wystarczy udać się pod ten adres, udzielić poprawnej odpowiedzi na pytanie, a także zostawić swój adres e-mail. Konkurs potrwa do przyszłego piątku, tj. 21 czerwca.

Poniżej prezentujemy najnowszy materiał wideo z polskiej wersji gry. Tym razem twórcy zbiorą nas w podróż po mieście Neverwinter, które znane jest także jako Klejnot Północy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Neverwinter

The Elder Scrolls Online

Podczas zakończonych niedawno targów E3 2013 pojawiło się sporo nowych informacji dotyczących najnowszej produkcji studia ZeniMax Online. Oficjalnie zapowiedziano, że The Elder Scrolls Online trafi, obok PC i Mac, także na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Entuzjazm fanów serii został jednak szybko przygaszony – twórcy oświadczyli, że nie planują uruchomienia wspólnych serwerów, które pozwoliłby na jednoczesną zabawę posiadaczom różnych platform sprzętowych (oprócz PC i Mac).

Przesunięciu uległa za to premiera pecetowej edycji gry, która zgodnie z początkowymi planami miała ukazać się jeszcze jesienią bieżącego roku. Przedstawiciele firmy Bethesda poinformowali, że chcą wypuścić wszystkie trzy wersje tytułu jednocześnie, tym samym posiadacze popularnych blaszaków będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Poniżej prezentujemy najnowszy zwiastun The Elder Scrolls, który ukazał się specjalnie z okazji targów E3 2013. Więcej informacji na temat samej gry znajdziecie także w opublikowanej przez nas ostatnio wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Elder Scrolls Online

Black Gold

W minionym tygodniu (również przy okazji targów E3 2013) poznaliśmy sporo nowych szczegółów dotyczących najnowszej produkcji rosyjskiego studia Mental Games. Łączące klimaty fantasy i steampunk Black Gold zostało zaprezentowane na ponad 5-minutowym kinowym zwiastunie. Gra ma zadebiutować w okolicach listopada bieżącego roku. Więcej informacji na jej temat znajdziecie w naszej encyklopedii.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Black Gold

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Firma Sony oficjalnie potwierdziła, że Final Fantasy XIV: A Realm Reborn ukaże się zarówno na PlayStation 3, jak i 4. Co więcej, gracze konsolowi będą mogli bez problemu bawić się wspólnie z posiadaczami gry w wersji PC. Premiera produkcji zaplanowana jest na 27 sierpnia bieżącego roku.

Poniżej prezentujemy dwa ostatnie materiały wideo z najnowszej odsłony serii Final Fantasy. Pierwszy z nich to oficjalny zwiastun zaprezentowany podczas targów E3 2013, drugi zaś przedstawia dostępne w niej zupełnie nowe klasy postaci.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Guild Wars 2

11 czerwca zadebiutowała najnowsza aktualizacja sztandarowej produkcji studia ArenaNet – Guild Wars 2. Twórcy po raz kolejny nie spoczęli na laurach i od razu zapowiedzieli nadejście kolejnego uaktualnienia, które trafić w ręce graczy ma dokładnie 25 czerwca. Póki co, jego zawartość jest w całości owiana tajemnicą, nie posiada nawet konkretnej nazwy. Deweloperzy zdecydują się odsłonić wszystkie karty i uchylić rąbka tajemnicy najprawdopodobniej już w ciągu nadchodzącego tygodnia.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

Warhammer 40,000: Eternal Crusade

Targi E3 2013 obfitowały w wiele niespodzianek. Jedną z nich sprawiło studio Behaviour Interactive, które ogłosiło, że pracuje nad nowym projektem MMORPG osadzonym w uniwersum Warhammer 40,000. Eternal Crusade ma ukazać się pod koniec 2015 roku. Więcej informacji na temat samej gry znajdziecie w specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Warhammer 40,000: Eternal Crusade