Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2013, 08:02

autor: Adrian Werner

Shadow Warrior –pierwsze fragmenty rozgrywki z FPS-a polskiego studia Flying Wild Hog

W sieci pojawił się filmik prezentujący fragmenty rozgrywki z gry Shadow Warrior, czyli FPS-a, nad którym pracuje polskie studio Flying Wild Hog.

W tym roku na E3 wyjątkowo dobrze zaprezentowali się polscy deweloperzy. Jednych z obecnych na targach rodzinnych zespołów było Flying Wild Hog. Studio pracuje nad strzelanką Shadow Warrior, czyli kontynuacją popularnego FPS-a z końcówki lat 90-tych ubiegłego wieku. W sieci pojawił się pierwsze materiały video z rozgrywki, które pozwalają zobaczyć jak gra prezentuje się w akcji.

  1. Shadow Warrior – strona oficjalna gry

Pierwszy Shadow Warrior mógł się pochwalić wysokim poziomem brutalności i duża ilością elementów humorystycznych. Twórcy starają się odtworzyć klimat pierwowzoru, ale nie w stu procentach. Postawiono zrezygnować z rasistowskich żartów, które w dzisiejszych czasach nie zostałyby dobrze przyjęte na rynku.

Lo Wang powróci pod koniec roku. - Shadow Warrior –pierwsze fragmenty rozgrywki z FPS-a polskiego studia Flying Wild Hog - wiadomość - 2013-06-15
Lo Wang powróci pod koniec roku.

Autorzy nie zamierzają niewolniczo odtwarzać rozwiązań pierwowzoru i w grze pojawi się sporo zmian. Jedną z nich będzie położenie znacznie większego nacisku na walkę kataną. Techniki wykorzystujące miecz mają być bardziej zróżnicowane oraz potężniejsze, co sprawi, że gracze częściej będą z niego korzystać. Ponadto otrzymamy możliwość korzystania z magii. Pozwoli ona leczyć bohatera i atakować wrogów. Co ciekawe, używanie tych mocy nie będzie ograniczone punktami many. Zamiast tego aktywacja zaklęć rozsierdzi okolicznych przeciwników i sprawi, że staną się szybsi oraz silniejszy.

W porównaniu z pierwowzorem większy nacisk położony zostanie na fabułę. Wcielimy się w młodszego Lo Wanga, który wciąż jest jeszcze trochę niedoświadczony i impulsywny. Zmianie nie ulegnie natomiast jego poczucie humoru i podczas bitew ma co chwila rzucać zabawnymi tekstami. Flying Wild Hog obiecuje, że gra będzie szalenie brutalna, ale przemoc ma mieć mocno przerysowany i zabawny charakter. Kierowany przez nas Lo Wang będzie potrafił przeciąć kataną przeciwnika na pół lub z pomocą dużego kalibru broni zamienić jego ciało w krwawe fajerwerki.

Nowy Shadow Warrior powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Premiera planowana jest na końcówkę tego roku. Projekt tworzony jest w oparciu o technologię Unreal Engine 3. Flying Wild Hog wydaje się być doskonałym wyborem na dewelopera produkcji tego typu. Zespół wypuścił dwa lata temu udaną strzelankę Hard Reset, która w wielu aspektach stanowiła powrót do stylu FPS-ów, jaki dominował pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku. Osoby mające ochotę na wycieczkę w przeszłość mogą pobrać pełną wersję pierwszego Shadow Warriora za darmo z serwisu Steam.