Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2013, 10:59

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Warhammer 40K: Eternal Crusade – grę MMORPG na pecety i konsole nowej generacji

Zespół Behaviour Interactive zapowiedział grę MMORPG Warhammer 40K: Eternal Crusade, w której gracze pokierują frakcjami walczącymi o kontrolę nad całą planetą. W planach są wersje na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Na premierę Warhammer 40K: Eternal Crusade poczekamy jeszcze ponad dwa lata. - Zapowiedziano Warhammer 40K: Eternal Crusade – grę MMORPG na pecety i konsole nowej generacji - wiadomość - 2013-06-12
Na premierę Warhammer 40K: Eternal Crusade poczekamy jeszcze ponad dwa lata.

Studio Behaviour Interactive sprawiło na targach E3 sporą niespodziankę ogłaszając, że pracuje nad projektem Warhammer 40K: Eternal Crusade. Będzie to gra MMORPG z mocno zręcznościowym systemem walki, która pozwoli wziąć udział w wojnach toczonych w świecie stworzonym przez firmę Games Workshop. W planach są wersje na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

  1. Warhammer 40K: Eternal Crusade – oficjalna strona gry

Rozgrywka skoncentruje się na konflikcie całych ras. Wpierw zdecydujemy do której z nich dołączyć podczas tworzenia postaci, a następnie będziemy toczyli olbrzymie bitwy o przejęcie kontroli nad terytoriami na jednej planecie. Informacje na temat projektu są obecnie bardzo skromne, co nie dziwi, biorąc pod uwagę fakt, że jego premiera planowana jest dopiero na końcówkę 2015 roku.

Warto wspomnieć, że ostatni wysyp zapowiedzi nowych gier opartych na licencji Warhammera 40,000 nie jest przypadkiem. Do niedawna prawa do tworzenia komputerowych oraz konsolowych adaptacji marki miała wyłącznie firma THQ. Wydawca zbankrutował jednak na początku roku. Games Workshop postanowiło, że nie podpisze umowy na wyłączność z nową firmą i zamiast tego zaczęło sprzedawać licencje wielu różnym deweloperom. To dlatego obok Warhammer 40K: Eternal Crusade w produkcji znajduje się obecnie również Warhammer 40,000: Armageddon autorstwa studia Slitherine, podczas gdy zespół Full Control powoli kończy prace nad turówką Space Hulk.

Zapowiedziano Warhammer 40K: Eternal Crusade – grę MMORPG na pecety i konsole nowej generacji - ilustracja #2

Warhammer 40K: Eternal Crusade nie jest pierwszą próbą stworzenia gry MMORPG osadzonej w tym świecie. Sześć lat temu znane z serii Darksiders studio Vigil zapowiedziało oparty na podobnych założeniach projekt Warhammer 40,000: Dark Millenium Online. Data premiery cały czas się jednak opóźniała i wkrótce stało się jasne, że skala produkcji przerosła twórców. Podjęto wtedy decyzję o przerobieniu gry na tradycyjny tytuł dla pojedynczego gracza. Również on został jednak skasowany wraz z bankructwem THQ.