Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2013, 11:25

autor: Szymon "Hed" Liebert

Final Fantasy XV pokazany w akcji. Na grę trochę poczekamy

Square Enix pokazało zwiastun Final Fantasy XV koncentrujący się na dynamicznym systemie walki. Firma potwierdziła też, że tytuł trafi zarówno na PlayStation 4, jak i Xboksa One. Na premierę gry trochę poczekamy – na pewno nie pojawi się ona przed 31 marca 2014 roku.

Final Fantasy XV ma dynamiczny system walki – pokazano go w zwiastunie. - Final Fantasy XV pokazany w akcji. Na grę trochę poczekamy - wiadomość - 2013-06-12
Final Fantasy XV ma dynamiczny system walki – pokazano go w zwiastunie.
Final Fantasy XV:
  • Pojawił się zwiastun prezentujący widowiskowy system walki
  • Gra wyjdzie zarówno na PlayStation 4, jak i Xboksa One
  • Premiera nastąpi nieprędko – po 31 marca 2014 roku

Targi E3 2013 przyniosły nie tylko zapowiedź Final Fantasy XV, zbudowanego na bazie Final Fantasy Versus XIII, ale też parę informacji i materiałów z gry. Square Enix wypuściło między innymi zwiastun prezentujący system walki, tak bardzo różniący się od rozwiązań znanych z poprzednich odsłon głównej serii Final Fantasy. Zamiast zarządzać drużyną, sami chwycimy za miecz i będziemy siekać przeciwników. Całość wygląda imponująco od strony wizualnej.

W piętnastej części Final Fantasy wcielimy się w Noctisa, który doskonale radzi sobie w walce. Bohater dysponuje czymś na kształt pola ochronnego, teleportacją na krótkie odległości i paroma innymi zdolnościami. Pomagają mu sprzymierzeńcy, z którymi można wyprowadzać wspólne ataki. W walkę wpleciono krótkie przerywniki fabularne i specjalne zdarzenia (w stylu QTE z God of War). Pojawiła się też sugestia, że niektórych starć unikniemy chowając się przed wrogami.

Materiał jest tak widowiskowy, bo pokazuje bitwy ze zwykłymi żołdakami oraz gigantycznymi bestiami, w tym czworonożnymi Behemothami. Potwory panoszą się wściekle po arenach rozrzucając obiekty i niszcząc otoczenie. W jednej z bardziej imponujących sekwencji, Noctis odcina rękę rycerza dzierżącą olbrzymi miecz, aby wykorzystać go do pozbycia się oponenta. System jest sporą nowością, ale wygląda tak dobrze, że powinien zyskać aprobatę fanów Final Fantasy.

Z E3 napływają inne informacje o Final Fantasy XV. Pozytywną jest to, że gra trafi także na Xboksa One i będzie korzystała z DirectX 11. Fani czekający na „piętnastkę” muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Square Enix nie planuje wydać Final Fantasy XV w obecnym roku finansowym. To oznacza, że gra pojawi się najwcześniej po 31 marca 2014 roku. Jest to zrozumiałe, bo wydawca ma w zanadrzu Lightning Returns: Final Fantasy XIII (premiera nastąpi w lutym 2014 roku).

Final Fantasy XV został zapowiedziany podczas konferencji firmy Sony na targach E3 2013. Produkcja stanowi rozwinięcie projektu znanego wcześniej jako Final Fantasy Versus XIII. W grze wcielimy się w księcia Noctisa Lucisa Caeluma, który będzie musiał bronić swojego rozwiniętego technologicznie kraju przed imperium Niflheim.

  1. Więcej informacji z E3 2013