Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 12:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

The Elder Scrolls Online potwierdzone na PS4 i Xbox One. Beta najpierw na konsoli Sony [news zaktualizowany]

Okazuje się, że gra The Elder Scrolls Online ukaże się także na PlayStation 4. Co więcej, beta testy produkcji zespołu Zenimax Online Studios odbędą się najpierw na konsoli firmy Sony, a dopiero później na PC. Takie informacje przekazano na dzisiejszej konferencji prasowej japońskiego giganta.

AKTUALIZACJA: Firma Bethesda Softworks potwierdziła, że gra The Elder Scrolls Online ukaże się także na Xboksie One. Konsola Microsoftu dołącza więc do PC i PlayStation 4 na liście platform docelowych nowej produkcji MMO. Premiera wersji na Xboksa One odbędzie się wiosną 2014 roku, czyli podobnie jak w przypadku PlayStation 4.

Na dzisiejszej konferencji prasowej firmy Sony podczas targów E3 w Los Angeles ogłoszono, że gra The Elder Scrolls Online ukaże się także na PlayStation 4. Dotychczas potwierdzona była tylko wersja na PC.

Firma Sony ogłosila, że The Elder Scrolls Online zadebiutuje na PlayStation 4 wiosną 2014 roku. Warto przypomnieć, że premiera pecetowej edycji jest planowana jeszcze w tym roku, choć wciąż nie jest to pewny termin. Wiele będzie tak naprawdę zależało od postępów w beta testach, które w dodatku rozpoczną się najpierw na PlayStation 4. Jest więc niewykluczone, że debiut komputerowej wersji zostanie przełożony na przyszły rok.

Wciąż nie ujawniono, kiedy dokładnie dojdzie do udostępnienia wersji beta. Wygląda jednak na to, że nastąpi to najwcześniej w tegorocznym okresie świątecznym, bo wtedy na rynku zadebiutować ma nowa konsola firmy Sony. Na konferencji zaprezentowano przy okazji nowy zwiastun The Elder Scrolls Online, który możecie oglądać w tej wiadomości.

The Elder Scrolls Online to długo oczekiwana gra MMO umiejscowiona w świecie przedstawionym w serii The Elder Scrolls. Nad tym tytułem od 2007 roku pracuje zespół ZeniMax Online Studios.