Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 12:05

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Battlefield 4 - pierwszy pokaz trybu multiplayer

Na konferencji prasowej firmy Electronic Arts podczas targów E3 po raz pierwszy zaprezentowano tryb multiplayer w grze Battlefield 4. Twórcy pokazali bitwę z udziałem 64 graczy na mapie Siege of Shanghai.

Na targach E3 w Los Angeles gra Battlefield 4 zagościła na dwóch konferencjach prasowych. Najpierw firma Microsoft pokazała zupełnie nowy fragment kampanii dla jednego gracza, a następnie koncern Electronic Arts zaprezentował tryb multiplayer.

Na przedstawienie potyczek sieciowych czekała większość fanów Battlefielda 4. Prezentacja na konferencji firmy Electronic Arts potwierdziła, że nie powinniśmy spodziewać się rewolucji i rozgrywka bardzo przypomina to, co widzieliśmy w Battlefieldzie 3. Twórcy postanowili pokazać rolę dowódcy w trybie Commander Mode na mapie Siege of Shanghai, przy udziale 64 graczy obecnych na scenie.

Battlefield 4 działa na nowoczesnym silniku Frostbite 3

Mimo, że podczas prezentacji dało się odczuć, że cała potyczka jest trochę wyreżyserowana (osoba prezentująca grę wraz ze swoim oddziałem ani razu nie zginęła, a przeciwnicy nie stawiali większego oporu), to można było wyciągnąć parę wniosków. Przede wszystkim liczymy na większą zniszczalność otoczenia – w pewnym momencie pokazu widać, jak gracze przedzierając się pod ziemią przestrzelili fragment ulicy, unieruchamiając w ten sposób czołg. Jeszcze większe wrażenie zrobiło zburzenie wielkiego wieżowca pod koniec materiału.

Pozostaje zadać sobie pytanie, na ile te zniszczenia są oskryptowane – w Battlefieldzie 3 mogliśmy burzyć tak naprawdę tylko wybrane przez twórców elementy otoczenia. W „czwórce” pewnie będzie podobnie, ale liczymy na większą liczbę takich interaktywnych obiektów. W trakcie pokazu można było zwrócić uwagę również na możliwość skorzystania z windy w jednym z budynków. Pozwoliło to oddziałowi na szybkie przedostanie się na wyższe piętro.

Battlefield 4 to kolejna odsłona popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin autorstwa szwedzkiego studia EA DICE. Gra ukaże się 29 października bieżącego roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W przypadku wersji na PlayStation 4 i Xboksa One musimy poczekać na potwierdzenie dokładnej daty premiery.