Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2013, 15:20

autor: Sarge

Wieści ze świata (Company of Heroes 2, Tomb Raider, Star Wars: Battlefront) 14/6/13

Dziś piszemy m.in. o beta testach Company of Heroes 2, kolejnym filmie na podstawie serii Tomb Raider, studiu deweloperskim tworzącym Star Wars: Battlefront, a także pojawieniu się wczesnej wersji gry Akaneiro: Demon Hunters w serwisie Steam. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Gnomoria

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Gnomoria. Dzieło studia Robotronic Games możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 2,99 euro (ok. 13 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Double Fine

Na wczorajszej konferencji Horizon Independent Game Press Conference na targach E3 ujawniono, że studio Double Fine (Psychonauts, Brutal Legend, Stacking) pracuje nad dwoma niezapowiedzianymi grami. Nie znamy na ich temat żadnych szczegółów poza tym, że oba projekty są finansowane przez organizację Indie Fund. Studio Double Fine już wcześniej zapowiedziało dwa tytuły (Massive Chalice i Broken Age), więc wszystko wskazuje na to, że obecnie pracuje równocześnie nad czterema produkcjami.

Company of Heroes 2

Studio Relic Entertainment udostępniło użytkownikom otwartej bety gry Company of Heroes 2 możliwość przetestowania misji dla jednego gracza, która była prezentowana na targach E3 w Los Angeles. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, w każdej chwili możecie pobrać klienta bety ze Steama. Otwarte testy tej wersji potrwają do 18 czerwca, a tydzień później na rynku zadebiutuje końcowy produkt tylko na PC.

Company of Heroes 2 - Wieści ze świata (Company of Heroes 2, Tomb Raider, Star Wars: Battlefront) 14/6/13 - wiadomość - 2013-06-14
Company of Heroes 2

Tomb Raider

Marti Noxon (Buffy: Postrach wampirów, Chirurdzy, Jestem numerem cztery) została oficjalnie scenarzystką nadchodzącego, trzeciego filmu na podstawie serii Tomb Raider. Obraz kinowy, podobnie jak gra wideo wydana w marcu bieżącego roku, będzie swoistym resetem marki, opowiadającym odświeżoną historię młodej Lary Croft. Na więcej informacji na temat filmu musimy jeszcze poczekać.

E3 2013

Stowarzyszenie Entertainment Software Association ogłosiło, że na zakończonych wczoraj targach E3 w Los Angeles pojawiło się łącznie 48 200 osób. To o 2500 odwiedzających więcej niż w zeszłym roku. Impreza wygenerowała niemal 40 milionów dolarów przychodu. Przy okazji ogłoszono, że kolejna edycja targów E3 odbędzie się w dniach 10-12 czerwca 2014 roku, po raz kolejny w Los Angeles Convention Center.

Akaneiro: Demon Hunters

Studio Spicy Horse Games poinformowało o wypuszczeniu do sprzedaży wczesnej wersji gry Akaneiro: Demon Hunters w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam. Ten dość nietypowy hack’n’slash - będący oryginalną interpretacją opowieści o… Czerwonym Kapturku – jest dostępny w cenie 9,99 euro (ok. 42 zł).

Akaneiro: Demon Hunters - Wieści ze świata (Company of Heroes 2, Tomb Raider, Star Wars: Battlefront) 14/6/13 - wiadomość - 2013-06-14
Akaneiro: Demon Hunters

Star Wars: Battlefront

Patrick Soderlund z firmy Electronic Arts potwierdził w wywiadzie dla serwisu Eurogamer, że produkcją gry Star Wars: Battlefront zajmuje się oddział studia EA DICE w Sztokholmie. Jednocześnie szwedzkiego dewelopera wspierać będzie zespół EA DICE z Los Angeles. Oddział w Sztokholmie będzie wykonywał także większość pracy przy takich grach jak Battlefield 4, czy Mirror’s Edge.

3D Realms / Gearbox Software

Studio Gearbox Software zostało pozwane do sądu przez firmę 3D Realms za rzekome złamanie warunków podpisanej w 2010 roku umowy. Pozwalała ona na przejęcie przez Gearbox Software praw do gry Duke Nukem Forever, które wcześniej należały do 3D Realms. Deweloper odpowiedzialny m.in. za dwie odsłony Borderlands miał rzekomo nie wypłacić zespołowi 3D Realms należnej kwoty ponad 2 milionów dolarów. Tymczasem studio Gearbox Software jest zupełnie innego zdania i stwierdziło w oficjalnym oświadczeniu, że 3D Realms otrzymało wszystkie należności wynikające z umowy. Co więcej, po całej transakcji to Gearbox Software jest w gorszej sytuacji, bo zespół stracił nieco zaufanie części graczy przez niski poziom Duke Nukem Forever. Z kolei 3D Realms za sprawą wpłaconych należności finansowych mogło wyjść z dołka i spłacić wszystkie długi, ratując się w ten sposób przed upadkiem.

Danger Close

Patrick Soderlund z firmy Electronic Arts powiedział w wywiadzie dla serwisu Eurogamer, że studio Danger Close (Medal of Honor: Warfighter) już nie istnieje. Pracownicy tego zespołu przenieśli się do innych oddziałów Electronic Arts, a część z nich jest zatrudniona obecnie w EA DICE w Los Angeles.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: