Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2016, 12:40

autor: Adrian Werner

Star Wars: Battlefront - ujawniono szczegółowe plany dotyczące darmowych i płatnych DLC

Studio DICE ujawniło plany odnośnie darmowych i płatnych dodatków do Star Wars: Battlefront. W ich ramach otrzymamy m.in. mapy zlokalizowane na terenach Gwiazdy Śmierci i Miasta w Chmurach, sporo nowych strojów oraz możliwość tworzenia meczów prywatnych.

Według analityków Star Wars: Battlefront sprzedaje się wyśmienicie. - Star Wars: Battlefront - ujawniono szczegółowe plany dotyczące darmowych i płatnych DLC - wiadomość - 2016-01-27
Według analityków Star Wars: Battlefront sprzedaje się wyśmienicie.

Kilka dni temu na kanale YouTube brazylijskiego oddziału firmy Electronic Arts przez pomyłkę pojawił się filmik pokazujący dodatkową zawartość i nowe opcje, jakie mają zostać wprowadzone wkrótce do Star Wars: Battlefront. Teraz wydawca postanowił uciąć wszystkie spekulacje i wypuścił szczegółowe informacje na temat tego, czego możemy się spodziewać po nadchodzących dodatkach do tej gry.

Darmowe dodatki

Najpierw omówiono darmową zawartość, która będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy gry. Dzisiaj Star Wars: Battlefront zostanie wzbogacone o następujące nowe elementy i zmiany:

 1. Mapa do misji Przetrwanie na Tatooine będzie teraz dostępna w grze wieloosobowej jako Obóz najeźdźców, umożliwiając zabawę w trybach Potyczka, Pogoń za droidami, Strefa zrzutu, Łowy na bohatera oraz Bohaterowie i złoczyńcy.
 2. Dodane zostaną nowe stroje w stylu Hoth dla Luke'a Skywalkera i Hana Solo, które można będzie założyć grając tymi postaciami na lodowej planecie.
 3. Pojawi się możliwość tworzenia meczów prywatnych, co ułatwi zabawę ze znajomymi.
 4. Wprowadzone zostaną codzienne wyzwania i wydarzenia społecznościowe.
 5. Nie zapomniano także o poprawkach zbalansowania rozgrywki.

Zdradzono również plany dotyczące darmowej dodatkowej zawartości, która ma sie ukazać w najbliższych miesiącach. W lutym do gry dodana zostanie nowa misja typu Przetrwanie na Hoth oraz nowa mapa do gry wieloosobowej zlokalizowana na tej lodowej planecie, przeznaczona do zabawy w trybach Atak AT-AT, Supremacja, Eskadra i Punkt zwrotny. Ponadto w ostatni z tych trybów będzie można w przyszłym miesiącu zagrać na wszystkich mapach przeznaczonych obecnie do Ataku AT-AT i Supremacji.

Z kolei w marcu dostaniemy nową mapę zlokalizowaną na planecie Endor i obsługującą tryby Atak AT-AT, Supremacja oraz Punkt zwrotny. Ponadto udostępniona zostanie dodatkowa mapa trybu Przetrwanie na Tatooine oraz związane z Endorem alternatywne stroje dla księżniczki Lei Organy.

Płatne dodatki

Ponadto studio DICE podało konkrety odnośnie planowanych płatnych dodatków DLC:

 1. Outer Rim (Marzec 2016) - dodatek umożliwi walki wśród fabryk na planecie Sullust i w pałacu Jabby Hutta na Tatooine.
 2. Bespin (Lato 2016) – rozszerzenie umożliwia zabawę w Mieście w Chmurach na planecie Bespin.
 3. Gwiazda Śmierci (jesień 2016) - w przypadku tego rozszerzenia tytuł tłumaczy wszystko.
 4. Nienazwany jeszcze dodatek nr 4 (początek 2017) – na razie autorzy nie są jeszcze gotowi ujawnić żadnych konkretów na jego temat.

Każdy z tych dodatków będzie można kupić samodzielnie lub też nabyć je wszystkie razem w ramach przepustki sezonowej.

Przypomnijmy, że Star Wars: Battlefront trafiło do sprzedaży 19 listopada 2015 roku, w wersjach na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. W naszym kraju produkcja ukazała się w edycji zlokalizowanej kinowo, a więc z polskimi napisami.

 1. Recenzja gry Star Wars: Battlefront - to nie jest Battlefield w kosmosie
 2. Star Wars: Battlefront – oficjalna strona gry
 3. Star Wars: Battlefront - kompendium wiedzy