Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONE
Okładka Below (PC)

Below

Below to zręcznościowa gra roguelike stworzona i wydana przez kanadyjskie studio Capybara Games. Gracz na wciela się tu w śmiałka, który zwiedza podziemia tajemniczej wyspy. Tytuł charakteryzuje się mroczną, minimalistyczną oprawą graficzną.

RPG | fantasy | roguelike | widok izometryczny | 2D | indie | RPG akcji

Okładka Below (PC)

data premiery gry:

14gru2018

XONE PC

Below to zręcznościowa gra roguelike z elementami survivalu stworzona i wydana przez kanadyjskie studio Capybara Games – twórców tytułów takich jak Might & Magic: Clash of Heroes czy Superbrothers: Swords & Sworcery EP.

Mechanika

Below to klasyczny roguelike z dwuwymiarową grafiką i widokiem z lotu ptaka. Gracz wciela się w śmiałka, który przemierza podziemia tajemniczej wyspy. Klasycznie dla gatunku, śmierć bohatera jest tu permanentna i oznacza konieczność rozpoczynania zabawy od początku. Rozgrywka opiera się przede wszystkim na eksploracji generowanych proceduralnie labiryntów i walce z rozmaitymi bestiami. Tym, co wyróżnia produkcję Capybara Games na tle innych roguelike’ów jest rozbudowany system craftingu.

Kwestie techniczne

Tytuł charakteryzuje się atrakcyjną i minimalistyczną oprawą graficzną. Za ścieżkę dźwiękową gry odpowiada Jim Guthrie, który współpracował już z Capybara Games przy Superbrothers: Swords & Sworcery EP.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Below

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Below

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7 64-bit

Wieści ze świata (Battleborn, Trackmania Turbo, Below, Rime) 17/3/2016
Wieści ze świata (Battleborn, Trackmania Turbo, Below, Rime) 17/3/2016

wiadomość17 marca 2016

Dziś piszemy m.in. o dodatkach (płatnych i darmowych) do Battleborn, otwartych beta-testach gry Trackmania Turbo, terminie premiery Below oraz o odzyskaniu przez Tequila Works pełni praw do Rime od Sony. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

XONE
PC