Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2016, 14:42

Wieści ze świata (Battleborn, Trackmania Turbo, Below, Rime) 17/3/2016

Dziś piszemy m.in. o dodatkach (płatnych i darmowych) do Battleborn, otwartych beta-testach gry Trackmania Turbo, terminie premiery Below oraz o odzyskaniu przez Tequila Works pełni praw do Rime od Sony. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Plany rozwoju Battleborn – season pass i darmowe dodatki

Studio Gearbox Software podzieliło się planami rozwoju popremierowego strzelanki Battleborn. Na pierwszy plan wysuwają się płatne dodatki – będzie ich pięć, a każdy zaoferuje po jednej misji fabularnej (do przejścia samemu lub w kooperacji) oraz bajery do personalizacji postaci (skórki i animacje „socjalne”). Cena DLC wyniesie po 4,99 euro (ok. 21 zł), a gracze będą mogli kupić je wszystkie naraz w ramach przepustki sezonowej za 19,99 euro (ok. 86 zł).

Do tego dochodzą darmowe aktualizacje, w których znajdą się kolejni grywalni bohaterowie (w sumie pięć postaci), mapy, tryby gry i inna zawartość. W pierwszej takiej aktualizacji udostępniona zostanie Alani – wojowniczka z umiejętnościami uzdrowicielki, która włada żywiołem wody.

Warto jeszcze wspomnieć, że deweloper potwierdził plany przeprowadzenia otwartych beta-testów omawianej gry na PC, PS4 i XOne. Niestety, nadal nie wiemy, kiedy się one odbędą. Natomiast sam Battleborn zadebiutuje 3 maja.

Wieści ze świata (Battleborn, Trackmania Turbo, Below, Rime) 17/3/2016 - ilustracja #1

Trackmania Turbo – otwarte beta-testy na PS4 i XOne

Studio Nadeo przeprowadzi w najbliższy weekend otwarte beta-testy gry wyścigowej Trackmania Turbo – niestety, akcja dotyczy tylko konsol PlayStation 4 i Xbox One. Na wypróbowanie będą czekać wybrane tory z kampanii, tryb sieciowy oraz edytor tras. Zabawa potrwa od 18 marca (godz. 14.00) do 21 marca (godz. 14.00). Jeśli chodzi o graczy pecetowych, to na pocieszenie Ubisoft będzie miał dla nich wersję próbną (trial) omawianego tytułu, która zostanie udostępniona po jego premierze. Ta zaś nastąpi 22 marca (w Polsce dwa dni później).

Below – premiera latem

Znane z gry Superbrothers: Sword & Sworcery EP studio Capybara Games podało wreszcie termin premiery (przybliżony, ale zawsze) swojego kolejnego dzieła – zapowiedziany na targach E3 2013 śliczny roguelike Below wyjdzie na PC i XOne latem bieżącego roku. Deweloper ujawnił tę informację przy okazji publikacji nowego, bardzo klimatycznego zwiastuna omawianej gry:

Rime – Tequila Works odzyskało pełnię praw do gry od Sony

Studio Tequila Works odzyskało od firmy Sony pełnię praw do gry Rime – obiecującej trzecioosobowej zręcznościówki (przygodowej gry akcji?), która została zapowiedziana na targach gamescom 2013. Deweloper nie wyjawił, jakie będzie miało to konsekwencje, ale można spodziewać się, że wydłużeniu ulegnie lista platform sprzętowych, na które zmierza ten tytuł (na razie są to tylko konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: