Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Way of the Samurai 3 (PS3)

Way of the Samurai 3

Jedna z odsłon serii zręcznościowych gier akcji osadzonych w czasach feudalnej Japonii, za który odpowiada studio Acquire. Way of the Samurai 3 zabiera nas do japońskiej prowincji Gishu Amana, o którą trwa zażarta walka pomiędzy rywalizującymi klanami.

Akcji | TPP | hack'and'slash | samuraje

Okładka Way of the Samurai 3 (PS3)

data premiery gry:

13lis2008

PS3

26lis2008

X360

23mar2016

PC

Way of the Samurai 3 na platformie PC, PS3 i X360 to kolejna odsłona serii zręcznościowej, osadzonej w czasach feudalnej Japonii. Za produkcję tytułu odpowiada studio Acquire, a jego wydawcą jest firma Spike.

Fabuła

Fabuła przenosi nas do Kraju Kwitnącej Wiśni, targanego przez liczne konflikty wewnętrzne. Znajdujemy się na terenie rządzonym przez klan Fujimori, w małej prowincji Gishu Amana, należącej niegdyś do rodziny Sakurai, gdzie trwa zażarta walka o kontrolę terytorium. Do konfliktu włączają się również wojownicy z wioski Koshu, starając się odzyskać wolność i znieść ciążące na nich opłaty. W Way of the Samurai 3 wcielamy się w samuraja, który opowiada się po jednej z trzech walczących stron. Każda z wybranych ścieżek ma własne zakończenie fabularne.

Mechanika

Wcielając się w samuraja, gracz w głównej mierze walczy z przeciwnikami. W Way of the Samurai 3 znajdziemy kilka rodzajów broni białej, a także możliwość tworzenia własnego oręża ze znalezionych w trakcie gry elementów. W razie potrzeby także skorzystać z umiejętności walki wręcz. Produkcja oferuje ponad 100 różnych rodzajów broni. Monotonię pojedynków przerywamy, wykonując questy i biorąc udział w minigrach, które pojawiają się od czasu do czasu. Dodatkową opcją jest sprzymierzenie się z najemnikiem, który będzie nam pomagał walczyć w zamian za wykonanie jakiegoś zadania lub podzielenie się mieszkaniem.

Kwestie techniczne

Świat wirtualny w grze na platformę PC, PS3 i X360 przedstawiony jest w grafice trójwymiarowej. Otoczenie oraz modele postaci zostały wykonane w sposób schludny, ale bez przesadnej dbałości o każdy szczegół środowiska czy dokładne odwzorowanie ubioru samuraja.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena gry 7,6 / 10 na podstawie 64 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Gry podobne do Way of the Samurai 3

Klasyfikacja PEGI Way of the Samurai 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Way of the Samurai 3

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6850 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7

Wieści ze świata (Prison Architect, Bear Simulator, Way of the Samurai 3, Overload) 8/3/2016
Wieści ze świata (Prison Architect, Bear Simulator, Way of the Samurai 3, Overload) 8/3/2016

wiadomość8 marca 2016

Dziś piszemy m.in. o ukrytej grafice 3D w Prison Architect, rozgoryczeniu twórcy Bear Simulator, zapowiedzi Way of the Samurai 3 na PC oraz wersji demo Overload. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Premiery gier w Polsce (22-28 marca)
Premiery gier w Polsce (22-28 marca)

wiadomość29 marca 2010

Ubiegły tydzień przyniósł premierę jednej z najbardziej oczekiwanych gier akcji tego roku – Just Cause 2. Produkcja Avalanche Studios w wersji PC trafiła do Polski w tym samym czasie, co na Zachodzie (edycje na PS3 i X360 ukażą się w tym tygodniu). Poza tym na uwagę zasługuje też debiut siódmej odsłony cyklu The Settlers, planowana reedycja Batmana i zapowiedź Lost Planet 2.

PS3
X360
PC