Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Way of the Samurai 3 (PC)

Way of the Samurai 3

Jedna z odsłon serii zręcznościowych gier akcji osadzonych w czasach feudalnej Japonii, za który odpowiada studio Acquire. Way of the Samurai 3 zabiera nas do japońskiej prowincji Gishu Amana, o którą trwa zażarta walka pomiędzy rywalizującymi klanami.

Akcji | TPP | hack'and'slash | samuraje

Okładka Way of the Samurai 3 (PC)

data premiery gry:

13lis2008

PS3

26lis2008

X360

23mar2016

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Way of the Samurai 3 na platformie PC, PS3 i X360 to kolejna odsłona serii zręcznościowej, osadzonej w czasach feudalnej Japonii. Za produkcję tytułu odpowiada studio Acquire, a jego wydawcą jest firma Spike.

Fabuła

Fabuła przenosi nas do Kraju Kwitnącej Wiśni, targanego przez liczne konflikty wewnętrzne. Znajdujemy się na terenie rządzonym przez klan Fujimori, w małej prowincji Gishu Amana, należącej niegdyś do rodziny Sakurai, gdzie trwa zażarta walka o kontrolę terytorium. Do konfliktu włączają się również wojownicy z wioski Koshu, starając się odzyskać wolność i znieść ciążące na nich opłaty. W Way of the Samurai 3 wcielamy się w samuraja, który opowiada się po jednej z trzech walczących stron. Każda z wybranych ścieżek ma własne zakończenie fabularne.

Mechanika

Wcielając się w samuraja, gracz w głównej mierze walczy z przeciwnikami. W Way of the Samurai 3 znajdziemy kilka rodzajów broni białej, a także możliwość tworzenia własnego oręża ze znalezionych w trakcie gry elementów. W razie potrzeby także skorzystać z umiejętności walki wręcz. Produkcja oferuje ponad 100 różnych rodzajów broni. Monotonię pojedynków przerywamy, wykonując questy i biorąc udział w minigrach, które pojawiają się od czasu do czasu. Dodatkową opcją jest sprzymierzenie się z najemnikiem, który będzie nam pomagał walczyć w zamian za wykonanie jakiegoś zadania lub podzielenie się mieszkaniem.

Kwestie techniczne

Świat wirtualny w grze na platformę PC, PS3 i X360 przedstawiony jest w grafice trójwymiarowej. Otoczenie oraz modele postaci zostały wykonane w sposób schludny, ale bez przesadnej dbałości o każdy szczegół środowiska czy dokładne odwzorowanie ubioru samuraja.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,4 / 10 na podstawie 104 głosów czytelników.

Gry podobne do Way of the Samurai 3

Klasyfikacja PEGI Way of the Samurai 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Way of the Samurai 3

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.13 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 7
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i3 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6850 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 7

Danteveli_ Ekspert 24 marca 2016

Obecnie jeśli jakiś Japończyk nazywa siebie Roninem oznacza to, że nie dostał się do wymarzonej uczelni. Postanowił on poświęcić przynajmniej rok swojego życia na intensywną naukę aby zdobyć więcej punktów na kończącym liceum egzaminie. My jednak przeniesiemy się w niniejszej recenzji do czasów gdy tak określano zazwyczaj samurajów pozbawionych swoich panów. W najnowszej odsłonie cyklu Way of the Samurai wcielamy się właśnie w takiego wojownika. Jednak czy ta gra będzie gratką dla fana feudalnej Japonii czy może powodem popełnienia seppuku przez jej twórców?

8.0
Wieści ze świata (Prison Architect, Bear Simulator, Way of the Samurai 3, Overload) 8/3/2016
Wieści ze świata (Prison Architect, Bear Simulator, Way of the Samurai 3, Overload) 8/3/2016

wiadomość8 marca 2016

Dziś piszemy m.in. o ukrytej grafice 3D w Prison Architect, rozgoryczeniu twórcy Bear Simulator, zapowiedzi Way of the Samurai 3 na PC oraz wersji demo Overload. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Premiery gier w Polsce (22-28 marca)
Premiery gier w Polsce (22-28 marca)

wiadomość29 marca 2010

Ubiegły tydzień przyniósł premierę jednej z najbardziej oczekiwanych gier akcji tego roku – Just Cause 2. Produkcja Avalanche Studios w wersji PC trafiła do Polski w tym samym czasie, co na Zachodzie (edycje na PS3 i X360 ukażą się w tym tygodniu). Poza tym na uwagę zasługuje też debiut siódmej odsłony cyklu The Settlers, planowana reedycja Batmana i zapowiedź Lost Planet 2.

PS3
X360
PC