Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2016, 14:37

autor: Draug

Wieści ze świata (Prison Architect, Bear Simulator, Way of the Samurai 3, Overload) 8/3/2016

Dziś piszemy m.in. o ukrytej grafice 3D w Prison Architect, rozgoryczeniu twórcy Bear Simulator, zapowiedzi Way of the Samurai 3 na PC oraz wersji demo Overload. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Prison Architect z ukrytą grafiką 3D

Jeden z użytkowników serwisu YouTube, posługujący się ksywką TheLogical Lowdown, wpisał na swoje konto bardzo ciekawe odkrycie w grze Prison Architect. Okazało się, że studio Introversion Software ukryło w swoim dziele opcję zamiany standardowego dwuwymiarowego widoku top-down na pełny trójwymiar. Ciekawostka ta jest dostępna z poziomu zakładki Extras w menu głównym, pod małym przyciskiem schowanym w lewym dolnym rogu ekranu menu. Na poniższym nagraniu możecie zobaczyć, jak tryb 3D wygląda w akcji.

Bear Simulator przestanie się rozwijać niedługo po premierze

Bear Simulator – lekki symulator niedźwiedzia od jednoosobowego studia Farjay – zadebiutował na rynku niecałe dwa tygodnie temu, a jego twórca już zapowiada rychły koniec wsparcia dla swojego dzieła, zniechęciwszy się po fali negatywnych opinii na temat gry. Deweloper ocenił trzeźwo swoje umiejętności i stwierdził, że po prostu nie potrafi uczynić tej produkcji lepszą, niż jest obecnie. Dlatego nie zamierza długo rozwijać swojego dzieła – obiecał dostarczać poprawki i nową zawartość tylko tak długo, jak będzie trzeba, by osoby, które wsparły Bear Simulator na Kickstarterze (dwa lata temu zebrano 100 tys. dolarów), nie czuły się pokrzywdzone. Obejmuje to przede wszystkim zapowiedzianą podczas zbiórki lokację Kickstarter Island. O tym, z czego wynika negatywny odbiór omawianego tytułu, możecie przekonać się, oglądając poniższy materiał przygotowany przez Heda:

Way of the Samurai 3 trafi na PC

Firma Ghostlight zapowiedziała, że na pecety zmierza Way of the Samurai 3 – osadzona w realiach XVI-wiecznej Japonii trzecioosobowa gra RPG akcji, która została wydana pierwotnie w 2008 roku na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 (na Zachód dotarła rok później). Produkcja ma trafić na Steama w „bardzo bliskiej przyszłości” – nie podano konkretniejszego terminu premiery. Deweloper nie zająknął się też ani słowem na temat ulepszeń graficznych wersji PC, więc można przyjąć, że nowe wydanie będzie wyglądało tak samo jak konsolowy pierwowzór (czyli niezbyt okazale). Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że od lipca 2015 roku na Steamie dostępne jest Way of the Samurai 4.

Overload – duchowy spadkobierca Descent – z wersją demo

Studio Revival Productions wypuściło wersję demo gry Overload – strzelanki 6DoF pomyślanej jako duchowy spadkobierca serii Descent (jest nawet tworzona przez ludzi, którzy maczali palce przy pierwowzorze). Deweloper chce w ten sposób zwiększyć atrakcyjność kickstarterowej zbiórki pieniędzy na swoje dzieło, jednak szanse na sukces są niewielkie, biorąc pod uwagę, że do końca akcji zostały trzy dni, a do zebrania jest jeszcze prawie 120 tysięcy dolarów (twórcy walczą o 300 tysięcy).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: