Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchPCiOSANDWP
Okładka No Thing (Switch)

No Thing

Surrealistyczna gra zręcznościowa autorstwa polskiego studia Evil Indie Games. Jej fabuła osadzona została w alternatywnej wersji 1994 roku i ukazuje ponurą, retrofuturystyczną wizję przyszłości, znaną z filmów science fiction z lat 70. ubiegłego wieku.

Zręcznościowe | FPP | science fiction | polskie | indie | eksperymentalne/artystyczne | auto-runner

Okładka No Thing (Switch)

data premiery gry:

anulowana

WP

7kwi2016

PC iOS AND

22mar2018

Switch

No Thing to wydana na platformę PC, AND itd. surrealistyczna gra zręcznościowa. Opracowało ją polskie studio Evil Indie Games.

Fabuła

Akcja toczy się w 1994 roku, ale zaprezentowana wersja tych czasów mocno odbiega od tego, co naprawdę miało miejsce. Autorzy zaoferowali ponure klimaty retrofuturystyczne, ukazujące wizję przyszłości, jaką można było zobaczyć w filmach z lat 70. ubiegłego wieku.

Gra osadzona została w realiach totalitarnego reżimu, starającego się stłamsić wszystkich buntowników. Wcielamy się w zwykłego pracownika jakiegoś urzędu, który otrzymuje zadanie dostarczenia wiadomości do osoby znanej jako Królowa Lodu.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki wydane na platformę PC, AND itd. No Thing to stosunkowo klasyczna zręcznościówka typu runner. Akcję obserwujemy z oczu bohatera, a nasza postać automatycznie pędzi naprzód przez zawieszone w powietrzu wąskie ścieżki. Zadaniem gracza jest wydawanie w odpowiednich momentach komend skręcenia w prawą lub lewą stronę, tak aby utrzymać się na ścieżce i uniknąć spadnięcia w dół lub zderzenia z przeszkodami.

No Thing oferuje kampanię fabularną z mocno zakręconym scenariuszem. Dostępny jest także tryb endless, w którym pędzimy przez losowo generowane i niekończące poziomy. W tym trybie wygrana jest niemożliwa i cała zabawa sprowadza się do prób dotarcia jak najdalej.

Kwestie techniczne

Wszystko to ukazane jest w surrealistycznej oprawie graficznej, zbudowanej w większości z jednokolorowych wektorów. Poza abstrakcyjnymi bryłami podczas biegu napotykamy także wiele elementów z polskiej rzeczywistości, takich jak bloki z wielkiej płyty, samochody marki Polonez czy syrenkę warszawską.

Zabawie towarzyszy ścieżka dźwiękowa z utworami muzycznymi należącymi do gatunku cold wave.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do No Thing

Wymagania wiekowe No Thing

12+

Wymagania sprzętowe No Thing

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 300 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10
Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 300 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10

Najlepsze mobilne gry kwietnia (m.in. Bladebound, Fallen London i Hammer Bomb)
Najlepsze mobilne gry kwietnia (m.in. Bladebound, Fallen London i Hammer Bomb)

wiadomość5 maja 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne kwietnia. Wśród polecanych pozycji znalazły się m.in. Bladebound, Chameleon Run, Pathfinder Adventures, No Thing, Hammer Bomb, Fallen London, Tormentum: Dark Sorrow oraz Warbits.

No Thing - premiera surrealistycznej zręcznościówki polskiego studia Evil Indie Games
No Thing - premiera surrealistycznej zręcznościówki polskiego studia Evil Indie Games

wiadomość8 kwietnia 2016

Polskie studio Evil Indie Games wypuściło No Thing, czyli zręcznościówkę utrzymaną w surrealistycznych, retrofuturystycznych klimatach. Gra dostępna jest na urządzenia mobilne i pecety.

No Thing - surrealistyczna polska zręcznościówka zadebiutuje w tym miesiącu
No Thing - surrealistyczna polska zręcznościówka zadebiutuje w tym miesiącu

wiadomość7 marca 2016

W tym miesiącu do sprzedaży trafi gra No Thing, czyli surrealistyczna polska zręcznościówka utrzymana w klimatach retro-futurystycznych. Produkcja ukaże się na pecetach oraz urządzeniach mobilnych.

PC
iOS
AND
WP
Switch