Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 czerwca 2012, 11:05

autor: Sarge

Targi E3 2012 odwiedziło ponad 45 tysięcy osób

Stowarzyszenie Entertainment Software Association (ESA) poinformowało, że na zakończonych wczoraj targach E3 w Los Angeles pojawiło się ponad 45 tysięcy osób. Datę i miejsce organizacji kolejnej edycji imprezy poznamy w najbliższych tygodniach.

Kolejne targi E3 w Los Angeles za nami. Impreza nie przyniosła zbyt wielu niespodzianek. Nie doczekaliśmy się prezentacji następców PlayStation 3 lub Xboksa 360, a wydawcy skupili się przede wszystkim na prezentacji tytułów, o których mogliśmy wcześniej usłyszeć, aczkolwiek nie zabrakło też paru świeżych zapowiedzi (Watch Dogs, Beyond: Two Souls, Star Wars 1313).

Targi E3 2012 odwiedziło ponad 45 tysięcy osób - ilustracja #1

Stowarzyszenie Entertainment Software Association (ESA), zajmujące się przemysłem gier wideo w Stanach Zjednoczonych, ujawniło dane na temat frekwencji na tegorocznych targach. W halach Los Angeles Convention Center przez wszystkie dni trwania imprezy pojawiło się ponad 45 700 osób. Impreza przyniosła miastu Los Angeles przychód w wysokości 40 milionów dolarów.

Przedstawiciele ESA ujawnili, że data i miejsce zorganizowania kolejnej edycji imprezy zostaną podane w nadchodzących tygodniach. Co ciekawe, nie jest wcale pewne, że po raz kolejny odbędzie się ona w Los Angeles. Według gazety codziennej Los Angeles Times, targi E3 w przyszłym roku mogą zostać przeniesione do San Francisco, Nowego Jorku, Chicago lub Nowego Orleanu. Wszystko zależy od tego, czy wyjaśni się sprawa remontu hal Los Angeles Convention Center, o którym mówi się od jakiegoś czasu.