Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWWPC
Okładka Akaneiro: Demon Hunters (WWW)
OkładkaAkaneiro: Demon Hunters (WWW)

Akaneiro: Demon Hunters

Zręcznościowa gra RPG typu hack-n-slash. Autorzy połączyli europejską bajkę z japońskimi mitami tworząc prawdziwie unikalną mieszankę. Wcielamy się w Czerwonego Kapturka i zajmujemy się mordowaniem demonów w Kraju Kwitnącej Wiśni.

RPG | hack'and'slash | bajki | crowdfunding | indie | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Akaneiro: Demon Hunters Premiera

31sty2013

WWW

25lis2014

PC

Gry podobne do Akaneiro: Demon Hunters

Path of Exile

Drakensang Online

Naruto Online

Akaneiro: Demon Hunters to action-RPG będące oryginalną interpretacją opowieści o Czerwonym Kapturku. Grę wyprodukowało chińskie studio Spicy Horse pod dowództwem Americana McGee, czyli ten sam zespół, który dał światu Alice: Madness Returns.

Akcja toczy się w dziewiętnastowiecznej Japonii, a my wcielamy się w Czerwonego Kapturka. W tej grze jest ona łowczynią demonów należącą do Zakonu Akane. Pewnego dnia zostaje wysłana do należącej do ludu Anjów wioski na wyspie Hokkaido. Miejsce to zostało opanowane przez monstra znane jako Yokai i lokalni mieszkańcy nie posiadają wiedzy, ani umiejętności, potrzebnych aby poradzić sobie z tym zagrożeniem. Oczywiście, wśród stojących nam na drodze bestii nie zabraknie też wilków.

Gra jest zręcznościowym RPG wzorowanym na serii Diablo. Zabawa polega więc głównie na mordowaniu hord potworów. Za wypełnianie zadań i zabijanie demonów nagradzani jesteśmy punktami doświadczenia, które służą potem do rozwoju statystyk postaci i wykupywania nowych umiejętności. Dużo uwagi poświęcono też kwestii ekwipunku. Różne typu uzbrojenia pozwalają na stosowanie unikalnych stylów walki, a na mobilność bohaterki wpływa rodzaj noszonego pancerza. Gra wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami. Twórcy zadbali jednak o to, aby ich produkcja nie była natrętna w kwestii zachęcania do wydawania prawdziwych pieniędzy.

Mocną stroną Akaneiro: Demon Hunters jest oprawa graficzna. Autorzy postawili na mocno stylizowany styl wizualny, który odtwarza w trójmiarze wygląd tradycyjnych japońskich obrazów.

Ostatnia modyfikacja 12 kwietnia 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Akaneiro: Demon Hunters: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
WWW