Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWWPC
Okładka Akaneiro: Demon Hunters (WWW)

Akaneiro: Demon Hunters

Zręcznościowa gra RPG typu hack-n-slash. Autorzy połączyli europejską bajkę z japońskimi mitami tworząc prawdziwie unikalną mieszankę. Wcielamy się w Czerwonego Kapturka i zajmujemy się mordowaniem demonów w Kraju Kwitnącej Wiśni.

RPG | hack'and'slash | bajki | crowdfunding | indie | RPG akcji

Okładka Akaneiro: Demon Hunters (WWW)

data premiery gry:

31sty2013

WWW

25lis2014

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Akaneiro: Demon Hunters to action-RPG będące oryginalną interpretacją opowieści o Czerwonym Kapturku. Grę wyprodukowało chińskie studio Spicy Horse pod dowództwem Americana McGee, czyli ten sam zespół, który dał światu Alice: Madness Returns.

Akcja toczy się w dziewiętnastowiecznej Japonii, a my wcielamy się w Czerwonego Kapturka. W tej grze jest ona łowczynią demonów należącą do Zakonu Akane. Pewnego dnia zostaje wysłana do należącej do ludu Anjów wioski na wyspie Hokkaido. Miejsce to zostało opanowane przez monstra znane jako Yokai i lokalni mieszkańcy nie posiadają wiedzy, ani umiejętności, potrzebnych aby poradzić sobie z tym zagrożeniem. Oczywiście, wśród stojących nam na drodze bestii nie zabraknie też wilków.

Gra jest zręcznościowym RPG wzorowanym na serii Diablo. Zabawa polega więc głównie na mordowaniu hord potworów. Za wypełnianie zadań i zabijanie demonów nagradzani jesteśmy punktami doświadczenia, które służą potem do rozwoju statystyk postaci i wykupywania nowych umiejętności. Dużo uwagi poświęcono też kwestii ekwipunku. Różne typu uzbrojenia pozwalają na stosowanie unikalnych stylów walki, a na mobilność bohaterki wpływa rodzaj noszonego pancerza. Gra wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami. Twórcy zadbali jednak o to, aby ich produkcja nie była natrętna w kwestii zachęcania do wydawania prawdziwych pieniędzy.

Mocną stroną Akaneiro: Demon Hunters jest oprawa graficzna. Autorzy postawili na mocno stylizowany styl wizualny, który odtwarza w trójmiarze wygląd tradycyjnych japońskich obrazów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Gry podobne do Akaneiro: Demon Hunters

Wymagania wiekowe Akaneiro: Demon Hunters

odpowiednia dla każdego wieku

Wieści ze świata (Titanfall, Akaneiro: Demon Hunters, Gears of War) 30/1/14
Wieści ze świata (Titanfall, Akaneiro: Demon Hunters, Gears of War) 30/1/14

wiadomość30 stycznia 2014

Dziś piszemy m.in. o kolejnej części serii Gears of War na Xboksa One, mniejszym wsparciu dla Akaneiro: Demon Hunters, a także o kwestii obsługi kontrolera od Xboksa One w pecetowej wersji Titanfall. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Company of Heroes 2, Tomb Raider, Star Wars: Battlefront) 14/6/13
Wieści ze świata (Company of Heroes 2, Tomb Raider, Star Wars: Battlefront) 14/6/13

wiadomość14 czerwca 2013

Dziś piszemy m.in. o beta testach Company of Heroes 2, kolejnym filmie na podstawie serii Tomb Raider, studiu deweloperskim tworzącym Star Wars: Battlefront, a także pojawieniu się wczesnej wersji gry Akaneiro: Demon Hunters w serwisie Steam. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Akcja Akaneiro: Demon Hunters na Kickstarterze zakończona sukcesem
Akcja Akaneiro: Demon Hunters na Kickstarterze zakończona sukcesem

wiadomość4 lutego 2013

American McGee otrzymał od fanów ponad 200 tysięcy dolarów na rozwój gry Akaneiro: Demon Hunters. Zakończona sukcesem kickstarterowa akcja powinna zapewnić sporo atrakcji dla fanów tego free-to-play’owego połączenia Diablo z Okami.

Wystartowała pełna wersja Akaneiro: Demon Hunters
Wystartowała pełna wersja Akaneiro: Demon Hunters

wiadomość1 lutego 2013

Ruszyła pełna wersja Akaneiro: Demon Hunters. W tym wyprodukowanym przez Americana McGee i studio Spicy Horse zręcznościowym RPG, gracze mogą wcielić się w Czerwonego Kapturka polującego na demony w średniowiecznej Japonii.

Ruszyła otwarta beta Akaneiro: Demon Hunters
Ruszyła otwarta beta Akaneiro: Demon Hunters

wiadomość10 stycznia 2013

Wystartowała otwarta beta Akaneiro: Demon Hunters, czyli swoistego połączenia Diablo z Okami. Producentem gry jest oczywiście American McGee, autor kultowej psychodelicznej adaptacji Alicji w Krainie Czarów.

PC
WWW