Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2013, 11:15

autor: Hed

Akcja Akaneiro: Demon Hunters na Kickstarterze zakończona sukcesem

American McGee otrzymał od fanów ponad 200 tysięcy dolarów na rozwój gry Akaneiro: Demon Hunters. Zakończona sukcesem kickstarterowa akcja powinna zapewnić sporo atrakcji dla fanów tego free-to-play’owego połączenia Diablo z Okami.

Gra Akaneiro odniosła sukces na Kickstarterze. - Akcja Akaneiro: Demon Hunters na Kickstarterze zakończona sukcesem - wiadomość - 2013-02-04
Gra Akaneiro odniosła sukces na Kickstarterze.

Kickstarterowa zbiórka na rozwój gry free-to-play Akaneiro: Demon Hunters zakończyła się sukcesem. Niewiele brakowało, aby American McGee i jego studio Spicy Horse, czyli pomysłodawcy przedsięwzięcia, ponieśli klęskę. Docelowa kwota 200 tysięcy dolarów została bowiem przekroczona o zaledwie 4 680 dolarów. Akcja przyniosła deweloperom nie tylko pieniądze, ale i rozgłos dla produkcji, która wystartowała kilka dni temu.

American podziękował fanom za udział i wyjaśnił, co teraz będzie działo się w studiu Spicy Horse. Deweloper zajmie się obsługą akcji, czyli przede wszystkim rozsyłaniem nagród za przekazane pieniądze. W planach jest przyjrzenie się androidowej konsoli Ouya, w rozruchu której również pomógł Kickstarter. Przez najbliższe dwa tygodnie będzie można wciąż kupić różne nagrody za pośrednictwem konta PayPal – w tym przedmioty wirtualne i plakaty.

Zbiórka na Akaneiro: Demon Hunters różniła się od większości akcji tym, że jej autorzy mieli właściwie gotową grę, a pieniędzy potrzebowali na dalszy rozwój i promocję. Dzięki temu gracze wiedzieli w co inwestują – szczególnie pod koniec, kiedy wystartowała finalna wersja produkcji. Zainteresowanych odsyłamy na oficjalną stronę Akaneiro, gdzie można bezpłatnie zacząć grę – także w przeglądarce. Fundusze z Kickstartera powinny zapewnić regularne łatki.

Akcja Akaneiro: Demon Hunters na Kickstarterze zakończona sukcesem - ilustracja #2Akaneiro: Demon Hunters to produkcja, która łączy rozgrywkę znaną z wielu innych gier akcji RPG z oprawą inspirowaną kulturą japońską. Z tego względu dzieło Americana McGee bywa nazywane połączeniem Diablo i Okami. Sam deweloper jest znany ze świetnej Alice: American McGee's Alice oraz jej nieco mniej udanej, ale wciąż ciekawej kontynuacji Alice: Madness Returns.

  1. Oficjalna strona Akaneiro: Demon Hunters