Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2013, 10:45

autor: Hed

Ruszyła otwarta beta Akaneiro: Demon Hunters

Wystartowała otwarta beta Akaneiro: Demon Hunters, czyli swoistego połączenia Diablo z Okami. Producentem gry jest oczywiście American McGee, autor kultowej psychodelicznej adaptacji Alicji w Krainie Czarów.

Ruszyła otwarta beta Akaneiro: Demon Hunters – połączenia Diablo z Okami. - Ruszyła otwarta beta Akaneiro: Demon Hunters - wiadomość - 2013-01-10
Ruszyła otwarta beta Akaneiro: Demon Hunters – połączenia Diablo z Okami.
Akaneiro: Demon Hunters
  • Ruszyła otwarta beta gry – mogą wziąć w niej udział wszyscy zainteresowani
  • Ogólnodostępne testy potrwają do 16 stycznia
  • Pełna wersja gry będzie korzystała z modelu free-to-play

American McGee poinformował o starcie otwartej bety gry Akaneiro: Demon Hunters, którą tworzy wraz ze swoim studiem Spicy Horse. Produkcja bywa nazywana klonem Diablo w stylistyce Okami, więc powinna spodobać się fanom takich tytułów jak Torchlight II, czy Diablo III. Ogólnodostępne testy potrwają do 16 stycznia, więc na sprawdzenie nowego dzieła autora Alice: Madness Returns mamy tydzień.

McGee ma nadzieję na to, że udostępnienie gry szerszej publiczności pomoże w zebraniu na Kickstarterze pieniędzy na dokończenie produkcji. Autorzy otrzymali od graczy już ponad 53 tysiące dolarów, ale potrzebują cztery razy więcej. W ostatnim wpisie na stronie akcji McGee potwierdził swoje zainteresowanie przeniesieniem gry na platformę androidową Ouya, która także powstaje dzięki zbiórce społecznościowej.

McGee potwierdził kilka dni temu, że od strony zawartości Akaneiro: Demon Hunters jest właściwie gotowe w stu procentach. Pieniądze ze zbiórki są przeznaczane na ostatni etap prac i poszerzenie gry o parę dodatków. Deweloper chce przenieść tytuł na nowe platformy (Android/iOS), dodać kooperację, rozbudować system ulepszania przedmiotów oraz zbudować lepszą społeczność. Z otwartą betą do sprawdzenia powinno być to łatwiejsze.

Ruszyła otwarta beta Akaneiro: Demon Hunters - ilustracja #2American McGee to znany deweloper gier, który zaczynał pracę w branży przy takich tytułach jak Wolfenstein 3D, czy Doom. Producent zasłynął świetną psychodeliczną adaptacją Alicji w Krainie Czarów (American McGee's Alice), ale ma na koncie także kilka mniej udanych projektów (Bad Day L.A). Ostatnio McGee koncentruje się na mniejszych tytułach, chociaż miał też okazję zrealizować kontynuację swojego kultowego dzieła (Alice: Madness Returns).

  1. Oficjalna strona Akaneiro: Demon Hunters