Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 29 grudnia 2012, 16:09

autor: Hed

Ouya trafia w ręce deweloperów – jak wygląda konsola sfinansowana na Kickstarterze?

W świat ruszyły pierwsze, deweloperskie wersje konsoli Ouya, sfinansowanej kilka miesięcy temu na Kickstarterze. W ten sposób twórcy sprzętu chcą zapewnić mu odpowiednie wsparcie ze strony autorów gier.

Pierwsze konsole Ouya ruszyły do deweloperów.  - Ouya trafia w ręce deweloperów  – jak wygląda konsola sfinansowana na Kickstarterze? - wiadomość - 2012-12-29
Pierwsze konsole Ouya ruszyły do deweloperów.

Twórcy Ouya, czyli konsoli opartej na systemie Android, którą sfinansowano na Kickstarterze, rozesłali pierwszą partię produktu do deweloperów. W świat wyruszyło 1200 wczesnych wersji sprzętu, wciąż zawierającego pewne niedociągnięcia. Ten ruch ma pomóc w dopieszczeniu poszczególnych elementów Ouya i zachęceniu producentów do tworzenia dedykowanych jej gier. Autorzy urządzenia pokazali też, co dokładnie dostaną odbiorcy paczek.

W skład pakietów deweloperskich wchodzi wszystko to, czego trzeba do uruchomienia i tworzenia gier na Ouya. Pudełka zawierają list z podziękowaniem za wsparcie, konsolę z dodatkowym portem Micro-USB, dwa kontrolery i kable oraz ładowarkę. Jak widać na poniższym filmie, zarówno jednostka główna, jak i pady są przeźroczyste. To zmieni się w wersji dla zwykłych klientów. Na razie jednak producent Ouya chce, aby autorzy gier mogli modyfikować każdy z elementów konsoli.

W marcu Ouya trafi w ręce graczy, a konkretniej osób, które wsparły pomysł na Kickstarterze lub zamówiły konsolę na jej oficjalnej stronie. Kosztuje ona 99 dolarów (ok. 306 zł) plus koszty wysyłki – w wersji z jednym kontrolerem. Producent pokazał jak mniej więcej może wyglądać interfejs platformy, nad którym wciąż trwają pracę. Czy sprzęt zainteresuje odbiorców? Wskazywała na to popularność akcji na Kickstarterze, chociaż rzeczywistość może okazać się inna.

Tak będzie wyglądał interfejs Ouya. - Ouya trafia w ręce deweloperów  – jak wygląda konsola sfinansowana na Kickstarterze? - wiadomość - 2012-12-29
Tak będzie wyglądał interfejs Ouya.

Ouya trafia w ręce deweloperów  – jak wygląda konsola sfinansowana na Kickstarterze? - ilustracja #3Ouya to niewielkich rozmiarów konsola oparta na systemie Android, znanym z urządzeń przenośnych. Sprzęt pozwoli grać w typowe gry mobilne na ekranie telewizora, przy użyciu dedykowanych kontrolerów, które przypominają pady z Xboksa 360, czy PlayStation 3. Cechą platformy ma być otwartość na modyfikacje – także ze strony użytkownika. Na rozwój pomysłu twórcy Ouya otrzymali prawie 8,6 miliona dolarów w akcji na Kickstarterze.

  1. Oficjalna strona Ouya