Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2012, 11:52

Sukces Kickstartera postapokaliptycznego cRPG Forsaken Fortress

Mamy dobre wieści dla miłośników klimatów postapokaliptycznych. Sukcesem zakończył się Kickstarter gry Forsaken Fortress. To cRPG skoncentruje się na aspekcie survivalowym i pozwoli nam na wybudowanie oraz zarządzanie własną bazą ocalałych.

Forsaken Fortress zostanie zrealizowany dzięki hojności użytkowników Kickstartera. - Sukces Kickstartera postapokaliptycznego cRPG Forsaken Fortress - wiadomość - 2012-12-22
Forsaken Fortress zostanie zrealizowany dzięki hojności użytkowników Kickstartera.

Lista udanych Kickstarterów właśnie powiększyła się o kolejną grę. Jest nią Forsaken Fortress, czyli utrzymane w postapokaliptycznych klimatach cRPG, które koncentruje się na aspekcie survivalowym. Na początku akcji autorzy prosili o 100 tysięcy dolarów, a ostatecznie udało się zebrać ponad 121 tys.

  1. Forsaken Fortress – strona Kickstartera
  2. Forsaken Fortress – oficjalna strona gry

Akcja toczy sie wiele lat po kataklizmie, który położył kres ludzkiej cywilizacji. W przeciwieństwie jednak do serii Fallout, która koncentrowała się na eksplorowaniu świata i przeżywaniu przygód, Forsaken Fortress postawi na aspekty survivalowe. Głównym zadaniem gracza będzie po prostu zapewnienie przeżycia podległych mu bohaterów.

Centralnym punktem rozgrywki ma być utrzymywanie i rozbudowa bazy, będącej schronieniem dla ocalałych. Sami zaprojektujemy jej wnętrze, decydując o położeniu m.in. sypialni, magazynów czy kuchni. Konieczne okaże się wybudowanie gabinetu medycznego, miejsc służących do rozrywki oraz oczywiście także struktur obronnych, takich jak bunkry, ogrodzenia, pułapki elektryczne czy gniazda karabinów maszynowych. Świat gry będzie wyjątkowo niebezpieczny i wedrzeć do naszej bazy spróbują się nie tylko mutanty i zwierzęta, ale również inne grupy ocalałych.

Oczywiście, nie spędzimy w bazie całej gry. Zamiast tego konieczne ma być regularne wypuszczanie się poza jej bezpieczne mury. W tych sekcjach pokierujemy niewielkim oddziałem szukającym jedzenia, wody i materiałów budowlanych. Będziemy m.in. polowali na zwierzęta, rozmontowywali na części znalezione maszyny i rąbali drewno. Sporo najcenniejszych surowców ma być pilnie strzeżona przez wrogów. Nie zabraknie również tradycyjnych misji fabularnych. System walki będzie rozgrywany w czasie rzeczywistym.

W trakcie przygód spotkamy dziesiątki postaci gotowych dołączyć do naszej grupy. Każda z nich będzie posiadała własne umiejętności i osobowość. Te drugie odegra szczególną rolę, gdyż gra symulować ma relacje między ocalałymi. Jedni ludzie okażą się np. tchórzami, podczas gdy inni, po ciągłym wysyłaniu na misje, staną się bardzo agresywni. Na stan psychiczny postaci wpływać będą przyjaźnie, poczucie bezpieczeństwa i poziom zaspokojenia podstawowych potrzeb. Poza standardową fabularną kampanią dostępne będą również krótkie scenariusze oraz tryb wolny.

Forsaken Fortress powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Premiera zapowiadana jest na końcówkę przyszłego roku.