Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2013, 15:36

autor: Góral

Assassin's Creed IV: Black Flag ukaże się na PC kilka tygodni po premierze na konsolach

Dyrektor kreatywny gry Assassin's Creed IV: Black Flag, Ashraf Ismail, wyjawił, że tytuł ukaże się na komputerach PC kilka tygodni po premierze na konsolach obecnej generacji. Firma Ubisoft podtrzymuje więc niechlubną tradycję.

Podczas wywiadu przeprowadzonego przez przedstawiciela serwisu Elder-Geek.com z dyrektorem kreatywnym gry Assassin's Creed IV: Black Flag – Ashrafem Ismailem – ujawniono, że PC-towa wersja produkcji ukaże się kilka tygodni po debiucie na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i Wii U.

Nie jest to pierwsza sytuacja tego typu związana z marką Assassin’s Creed. W zasadzie to koncern Ubisoft co roku zapowiada jednoczesne premiery na X360, PS3 i PC, a później okazuje się, że rzeczywistość rozmija się z zapewnieniami wydawcy. Na pocieszenie z ust Ismaila padło stwierdzenie, że komputerowa edycja jest jedną z głównych wersji produkcji.

Assassin's Creed IV: Black Flag będzie kolejną odsłoną jednej z najpopularniejszych aktualnie marek na rynku gier wideo. Tytuł jak zwykle zapowiada się bardzo dobrze, o czym możecie przekonać się czytając naszą zapowiedź, przygotowaną przez UV. Przy okazji warto przypomnieć sobie materiał zaprezentowany na targach E3.

Światowa premiera gry odbędzie się 29 października bieżącego roku na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i Wii U. W Polsce tytuł ukaże się dwa dni później. Wersje na komputery PC i urządzenia nowej generacji (PlayStation 4 i Xbox One) nie mają jeszcze ustalonego terminu debiutu.

Assassin's Creed IV: Black Flag ukaże się na PC kilka tygodni po premierze na konsolach - ilustracja #2Dzięki zakończonym już targom E3 poznaliśmy nowe informacje dotyczące nie tylko gry Assassin's Creed IV: Black Flag, ale także całej marki. Na jaw wyszło między innymi to, że aktualnie firma Ubisoft pracuje nad trzema odsłonami cyklu, a sceny „czwórki” rozgrywane w teraźniejszości, ukazane zostaną z perspektywy pierwszej osoby.