Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2013, 14:39

autor: Hed

Battlefield 4 – testy alfa wystartują bez wsparcia dla Windows 8 i systemów 32-bitowych

Dzisiaj rozpoczną się testy alfa gry Battlefield 4, co potwierdził jeden z zagranicznych serwisów. Co ciekawe, to wydanie produkcji nie jest kompatybilne z Windowsem 8 oraz 32-bitowymi systemami operacyjnymi.

Battlefield 4 wkracza w fazę alfa bez wsparcia dla 32-bitowych systemów operacyjnych. - Battlefield 4 – testy alfa wystartują bez wsparcia dla Windows 8 i systemów 32-bitowych - wiadomość - 2013-06-17
Battlefield 4 wkracza w fazę alfa bez wsparcia dla 32-bitowych systemów operacyjnych.

Dzisiaj wystartują testy wersji alfa gry Battlefield 4, jak przekazał serwis DSOGaming, który otrzymał maila z powiadomieniem. Firma Electronic Arts przedstawiła w nim wymagania sprzętowe dla wczesnego wydania produkcji. Okazuje się, że w alfę nie pograją użytkownicy Windows 8 oraz 32-bitowych systemów operacyjnych. EA DICE wspominało, że w tym roku otrzymamy gry wykorzystujące technologię Frostbite na systemy 64-bitowe.

Parę tygodni temu Johan Andersson, jeden z pracowników EA DICE, pisał na Twitterze, że w 2013 roku pojawią się gry napędzane silnikiem Frostibe wymagające 64-bitowych systemów operacyjnych. Andersson zasugerował wtedy osobom korzystającym z 32-bitowych systemów, że to najwyższa pora na przesiadkę na Windows 8. W obliczu braku wsparcia dla „ósemki” w alfie rada dewelopera jest trochę nietrafiona. Zapewne obsługa tego produktu Microsoftu zostanie wprowadzona później.

Wymagania minimalne Battlefield 4 w wersji alfa:

  • System operacyjny: Windows Vista SP2, 7 (8 nie wspierany), 64-bitowy (32-bitowe nie wspierane)
  • Karta grafiki: 1 GB RAM, DirectX 10 lub 11 (rekomendowane DirectX 11)
  • Dysk twardy: 25 GB
  • Inne: najnowsza wersja oprogramowania Origin

Szczegóły samej alfy jeszcze nie są znane, chociaż wcześniej wyciekło parę informacji na jej temat. Pewne jest to, że ta faza testów potrwa dwa tygodnie. Co się w niej znajdzie? Bardzo możliwe, że mapy, tryby i funkcje pokazane na targach E3, gdzie można było między innymi zobaczyć pierwsze sceny z trybu multiplayer oraz powracający do serii tryb dowódcy. Pod koniec sierpnia EA DICE chce przeprowadzić betę na wszystkich docelowych platformach.

Battlefield 4 – testy alfa wystartują bez wsparcia dla Windows 8 i systemów 32-bitowych - ilustracja #4Battlefield 4 to nadchodząca strzelanka pierwszoosobowa, która będzie zawierała komplet atrakcji: kampanię solową, tryb kooperacji oraz multiplayer. Najważniejszym elementem serii pozostaje zabawa w sieci. Tym razem autorzy ze studia EA DICE przywrócili funkcję dowódcy, która pozwala jednemu z graczy wydawać rozkazy innym uczestnikom walk. Battlefield 4 wyjdzie w październiku tego roku na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3. W planach są także edycje na PlayStation 4 oraz Xboksa One.

  1. E3: Gramy w Battlefield 4