Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2013, 13:39

Dota 2 wyjdzie latem – pełna wersja będzie darmowa dla wszystkich

Dota 2 wystartuje jeszcze tego lata – najprawdopodobniej przed turniejem International, który odbędzie się w sierpniu. Plan firmy Valve zakłada także, że gra będzie dostępna za darmo dla wszystkich.

Dota 2 powinna wyjść jeszcze tego lata. - Dota 2 wyjdzie latem – pełna wersja będzie darmowa dla wszystkich - wiadomość - 2013-06-17
Dota 2 powinna wyjść jeszcze tego lata.
Dota 2:
  • Valve planuje wydać grę jeszcze tego lata (przed turniejem International)
  • Produkcja będzie dostępna za darmo dla wszystkich
  • Dota 2 jest w fazie testów od ponad 2 lat

Pełna wersja gry Dota 2, głównej konkurentki League of Legends na polu produkcji typu MOBA, wystartuje tego lata i będzie dostępna za darmo dla wszystkich zainteresowanych. Informację przekazał fanowski portal ValveTime, powołujący się na lipcowy numer magazyn PC Gamer, w którym pojawił się materiał na temat tytułu. Cytowany w tekście Erik Johnson z Valve potwierdził doniesienia pisząc, że rzeczywiście tak wygląda plan firmy.

W PC Gamerze czytamy, że „Dota 2 zostanie wypuszczona jeszcze tego lata, przed turniejem International, zaplanowanym na sierpień”. Autor tekstu dodał w serwisie Reddit, że gra będzie „darmowa dla wszystkich”, jak zapewnił go wspomniany Erik Johnson. Wygląda na to, że po ponad dwóch latach testowania produkcji, Valve jest gotowe, aby pokazać ją szerszej widowni. Obecnie w Dotę 2, znajdującej się w fazie bety, można zagrać po zdobyciu odpowiedniego kodu.

Osoby zainteresowane tematem wiedzą doskonale, że zdobycie klucza dającego dostęp do testowej wersji Doty 2 problemem nie jest. Kody są często rozdawane użytkownikom Steama, którzy zresztą mogą je odsprzedawać. Z tego względu, gra już teraz jest popularna. Dla fanów Doty 2 tworzymy regularnie materiały na temat aktualizacji i zmian. Z pomocą Arsona i Vognara, ekspertów w temacie gier MOBA, przygotowaliśmy też poradnik dla początkujących.

Dota 2 wyjdzie latem – pełna wersja będzie darmowa dla wszystkich - ilustracja #3Dota 2 to gra typu MOBA, w której gracze wcielają się w herosów walczących na arenach. Każdy z bohaterów dysponuje innym zestawem umiejętności, co daje wiele ciekawych kombinacji. Rozbudowana i nieprzewidywalna mechanika rozgrywki spowodowała, że Dota 2 i podobne tytuły stały się ważną dyscypliną esportową. Valve wspiera rywalizację za pośrednictwem turnieju International. Pula nagród w tegorocznej edycji zawodów przekroczyła 2 miliony dolarów.

  1. Oficjalna strona gry Dota 2