Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2013, 12:19

autor: qjin

Dota 2 – poradnik dla początkujących

Przygotowaliśmy dla początkujących graczy poradnik wideo dotyczący podstawowych elementów rozgrywki w grze Dota 2, więc jeśli nie wiesz, od czego zacząć, prezentowany materiał jest jak znalazł. Przewodnik dla nowicjuszy opracowali Arson i Vognar z Eye of Roshan.

Zgodnie z obietnicą sprzed kilku dni, stworzyliśmy prawie półgodzinny materiał wideo dla graczy, którzy chcieliby zacząć udanie swoją przygodę w złożonej, ale satysfakcjonującej grze, jaką jest Dota 2, produkcja Valve z gatunku MOBA. Jest to obecnie jeden z popularniejszych tytułów sieciowych na rynku, regularnie aktualizowany. Radami i swoimi spostrzeżeniami dzielą się Arson i Vognar, streamerzy i komentatorzy m.in. turniejów drugiej Doty. Powinny one pomóc nowym graczom w oswojeniu się z podstawowymi mechanizmami gry.

Dota 2 to największy rywal LoL-a na rynku - Dota 2 – poradnik dla początkujących - wiadomość - 2013-05-13
Dota 2 to największy rywal LoL-a na rynku

Jak twierdzą Eye of Roshan, nauka nie trwa dzień, tydzień czy nawet lata – to praktycznie niekończący się proces, wszak człowiek uczy się całe życie. W zrozumieniu i opanowaniu produkcji pomoże Wam czytanie dobrych poradników i oglądanie meczów lepszych od siebie, a analizowanie powtórek z własnych potyczek pozwoli na wyciągnięcie wniosków z popełnionych błędów.

W przewodniku zaprezentowano pierwsze kroki, jakie należy poczynić w grze – począwszy od szczegółowego omówienia awatarów (jak dobierać herosów na początek), a skończywszy na przedstawieniu podstaw rządzących światem Doty 2 (o co w ogóle w niej chodzi czy jak zdobywać cenne złoto, pozwalające wykupić przedmioty ulepszające nasze postaci). W dalszej części materiału wyjaśniono poszczególne fazy gry, co kupować, a czego nie. Nie zabrakło też rad dotyczących umiejętności bohaterów.

Opanowanie gry nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy dla początkujących poradnik wideo - Dota 2 – poradnik dla początkujących - wiadomość - 2013-05-13
Opanowanie gry nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy dla początkujących poradnik wideo

Dynamiczny rozwój gier opartych na modelu free-to-play sprawił, że zaczęliśmy bacznie przyglądać się najpopularniejszym tytułom tego typu i specjalnie dla Was przygotowujemy materiały wideo, w których omawiamy najważniejsze zmiany w grze czy podstawy mechaniki, np. World of Tanks (poradnik dla początkujących) czy League of Legends (np. Zac, Tajna broń). Do tematu Doty 2 jeszcze powrócimy – w planach mamy kolejne filmiki dla bardziej zaawansowanych graczy, na wzór tego dotyczącego aktualizacji z 2 maja tego roku.

Największym rywalem Doty 2 na rynku jest szalenie popularna gra League of Legends, której również poświęciliśmy podobne materiały wideo. Oba tytuły są poświęcone zmaganiom sieciowym, a rozgrywka oparta jest na modelu free-to-play. Produkcja Valve jest ciągle w fazie beta, która jest jednak stopniowo rozwijana za sprawą mniej lub bardziej obszernych aktualizacji.