Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2013, 12:19

autor: qjin

Dota 2 – poradnik dla początkujących

Przygotowaliśmy dla początkujących graczy poradnik wideo dotyczący podstawowych elementów rozgrywki w grze Dota 2, więc jeśli nie wiesz, od czego zacząć, prezentowany materiał jest jak znalazł. Przewodnik dla nowicjuszy opracowali Arson i Vognar z Eye of Roshan.

Zgodnie z obietnicą sprzed kilku dni, stworzyliśmy prawie półgodzinny materiał wideo dla graczy, którzy chcieliby zacząć udanie swoją przygodę w złożonej, ale satysfakcjonującej grze, jaką jest Dota 2, produkcja Valve z gatunku MOBA. Jest to obecnie jeden z popularniejszych tytułów sieciowych na rynku, regularnie aktualizowany. Radami i swoimi spostrzeżeniami dzielą się Arson i Vognar, streamerzy i komentatorzy m.in. turniejów drugiej Doty. Powinny one pomóc nowym graczom w oswojeniu się z podstawowymi mechanizmami gry.

Dota 2 to największy rywal LoL-a na rynku - Dota 2 – poradnik dla początkujących - wiadomość - 2013-05-13
Dota 2 to największy rywal LoL-a na rynku

Jak twierdzą Eye of Roshan, nauka nie trwa dzień, tydzień czy nawet lata – to praktycznie niekończący się proces, wszak człowiek uczy się całe życie. W zrozumieniu i opanowaniu produkcji pomoże Wam czytanie dobrych poradników i oglądanie meczów lepszych od siebie, a analizowanie powtórek z własnych potyczek pozwoli na wyciągnięcie wniosków z popełnionych błędów.

W przewodniku zaprezentowano pierwsze kroki, jakie należy poczynić w grze – począwszy od szczegółowego omówienia awatarów (jak dobierać herosów na początek), a skończywszy na przedstawieniu podstaw rządzących światem Doty 2 (o co w ogóle w niej chodzi czy jak zdobywać cenne złoto, pozwalające wykupić przedmioty ulepszające nasze postaci). W dalszej części materiału wyjaśniono poszczególne fazy gry, co kupować, a czego nie. Nie zabrakło też rad dotyczących umiejętności bohaterów.

Opanowanie gry nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy dla początkujących poradnik wideo - Dota 2 – poradnik dla początkujących - wiadomość - 2013-05-13
Opanowanie gry nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy dla początkujących poradnik wideo

Dynamiczny rozwój gier opartych na modelu free-to-play sprawił, że zaczęliśmy bacznie przyglądać się najpopularniejszym tytułom tego typu i specjalnie dla Was przygotowujemy materiały wideo, w których omawiamy najważniejsze zmiany w grze czy podstawy mechaniki, np. World of Tanks (poradnik dla początkujących) czy League of Legends (np. Zac, Tajna broń). Do tematu Doty 2 jeszcze powrócimy – w planach mamy kolejne filmiki dla bardziej zaawansowanych graczy, na wzór tego dotyczącego aktualizacji z 2 maja tego roku.

Największym rywalem Doty 2 na rynku jest szalenie popularna gra League of Legends, której również poświęciliśmy podobne materiały wideo. Oba tytuły są poświęcone zmaganiom sieciowym, a rozgrywka oparta jest na modelu free-to-play. Produkcja Valve jest ciągle w fazie beta, która jest jednak stopniowo rozwijana za sprawą mniej lub bardziej obszernych aktualizacji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dota 2

Dota 2