Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2013, 13:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Assassin's Creed IV: Black Flag jednak bez opóźnień na PC. Szczegóły mobilnej aplikacji

Dobra wiadomość dla posiadaczy pecetów. Firma Ubisoft ogłosiła, że gra Assassin's Creed IV: Black Flag jednak ukaże się na PC bez opóźnień w stosunku do wersji na konsole obecnej generacji. Oznacza to, że do komputerowego debiutu również dojdzie 31 października. Oprócz tego poznaliśmy kilka szczegółów na temat mobilnej aplikacji towarzyszącej premierze gry.

Firma Ubisoft potwierdziła serwisowi games.on.net, że pecetowa odsłona gry Assassin’s Creed IV: Black Flag ukaże się równocześnie z wersjami na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz Wii U. Oprócz tego ujawniono szczegóły na temat specjalnej aplikacji dedykowanej urządzeniom przenośnym.

Dwa miesiące temu Ashraf Ismail (dyrektor kreatywny gry) wyjawił, że Assassin’s Creed IV: Black Flag na PC ukaże się kilka tygodni po premierze na konsolach obecnej generacji. Podana przez niego informacja jest już nieaktualna. Oznacza to, że pecetowcy doczekają się premiery Assassin’s Creed IV: Black Flag 31 października bieżącego roku. Nieco dłużej poczekamy tylko na wersje na konsole nowej generacji, bo na rynek trafią one dopiero w listopadzie.

Assassin's Creed IV: Black Flag ukaże się na pecetach 31 października - Assassin's Creed IV: Black Flag jednak bez opóźnień na PC. Szczegóły mobilnej aplikacji - wiadomość - 2013-08-21
Assassin's Creed IV: Black Flag ukaże się na pecetach 31 października

Tymczasem serwis Polygon poznał kilka szczegółów na temat jeszcze nienazwanej aplikacji na urządzenia mobilne, która będzie towarzyszyć premierze Assassin’s Creed IV: Black Flag. Okazuje się, że będzie ona pełnić funkcję interaktywnej mapy, bazy danych Animusa, a także pozwoli na zarządzanie flotą głównego bohatera.

Szczególnie ciekawie zapowiada się ta ostatnia opcja, która będzie swego rodzaju minigrą. W trakcie przechodzenia Assassin’s Creed IV: Black Flag będziemy przejmować statki, które następnie mogą być wysłane na misje zbierania ładunków z różnych punktów handlowych. Zgromadzone dobra przydadzą się do ulepszenia okrętu, broni lub stroju głównego bohatera. Minigra polegająca na zbieraniu tych ładunków będzie grywalna z poziomu omawianej aplikacji, a uzyskane w niej postępy zostaną automatycznie przeniesione do właściwej gry przy jej najbliższym uruchomieniu.

Assassin’s Creed IV: Black Flag zadebiutuje 31 października w Europie na PC, PlayStation 3, Xboksie 360 oraz Wii U. Wersje na PlayStation 4 oraz Xboksa One ukażą się na rynku wraz z premierą tych platform sprzętowych. Od wczoraj wiemy, że nowa konsola firmy Sony trafi do Europy 29 listopada.