Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 21:11

autor: Michał "Ender" Kułakowski

PlayStation 4 – polska premiera 29 listopada

Sony potwierdziło światowe daty premiery PlayStation 4. Konsola trafi do sprzedaży w Europie 29 listopada, natomiast w Ameryce Północnej pojawi się dwa tygodnie wcześniej. Producent podał także nowe informacje związane z programem PlayStation Plus, w tym szczegóły promocyjnej oferty dla posiadaczy debiutującej platformy.

PlayStation 4 zadebiutuje oficjalnie w dwukrotnie większej ilość krajów niż Xbox One - PlayStation 4 – polska premiera 29 listopada - wiadomość - 2013-08-20
PlayStation 4 zadebiutuje oficjalnie w dwukrotnie większej ilość krajów niż Xbox One

Na konferencji w niemieckiej Kolonii Sony podało oficjalne daty premiery PlayStation 4. Konsola zadebiutuje w 32 krajach świata. Do europejskich i polskich sklepów zawita 29 listopada. Dwa tygodnie wcześniej nowa platforma trafi do użytkowników w Ameryce Północnej. Cena sprzętu pozostaje bez zmian i zgodnie ze wcześniejszymi zapewnieniami wyniesie 399 euro. Tradycyjnie już Amerykanie cieszyć będą się względnie niższą ceną, bowiem producenci konsol od lat uparcie trzymają się przelicznika 1 euro = 1 dolar. W Polsce za PlayStation 4 zapłacimy niestety więcej niż wynikałoby z przelicznika walut. Sugerowana cena waha się w granicach około 1800 zł. Przy okazji, Sony pochwaliło się, że na całym świecie złożono już ponad jeden milion zamówień przedpremierowych na konsolę. Na razie trudno jednak ocenić jak przełoży się to na ostateczne wyniki sprzedaż platformy w tym roku.

Poza informacjami o dniu debiutu konsol, przedstawiciele japońskiego koncernu przekazali także nowe wieści związane z programem PlayStation Plus, który w przypadku następcy PlayStation 3 będzie niezbędny do zabawy w sieci. W nowych egzemplarzach PlayStation 4 znajdziemy kod na 14-dniowy abonament PS+, umożliwiający nam przetestowanie usługi. Oznacza to także, że wszyscy gracze otrzymają w dniu premiery konsoli dostęp do dwóch darmowych gier – wyścigowego DriveClub oraz shootera Resogun. Wspominając o programie, przedstawiciele Sony potwierdzili również, że w najbliższym czasie do biblioteki udostępnianych przez niego tytułów trafi Assassin's Creed III. Przez najbliższy miesiąc obowiązywać będzie również specjalna promocja. Osoby, które zdecydują się wykupić roczny abonament PlayStation Plus, otrzymają dodatkowo trzy miesiące gratis.