Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 21:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Helldivers - kosmiczna strzelanka kooperacyjna od twórców gry Magicka

Zespół Arrowhead Game Studios odpowiedzialny m.in. za grę Magicka przygotowuje nową produkcję, która została zapowiedziana na konferencji firmy Sony. Helldivers to kosmiczna strzelanka z możliwością zabawy w trybie kooperacji. Gra ukaże się na PlayStation 4, PlayStation 3 oraz PlayStation Vita.

Na dzisiejszej konferencji prasowej firmy Sony na targach gamescom w Kolonii zapowiedziano grę Helldivers. Pierwsze plotki na jej temat pojawiły się kilka dni temu, gdy wykryto, że firma Sony Computer Entertainment America zarejestrowała domenę internetową HellDiversGame.com.

Na temat samego tytułu nie znamy zbyt wielu szczegółów, ale udostępniono pierwszy zwiastun ujawniający czego mniej więcej możemy się spodziewać. Jest to kosmiczna strzelanka zręcznościowa autorstwa zespołu Arrowhead Game Studios (Magicka), w której akcję obserwujemy z góry. Tytuł ukaże się 2014 roku na PlayStation 4, PlayStation 3 oraz PlayStation Vita.

Helldivers zaoferuje kampanię dla jednego gracza oraz tryb kooperacji dla maksymalnie czterech osób. Co ciekawe, gra będzie posiadać funkcję Cross-Play. Oznacza to, że w kooperacji będą mogli zagrać ze sobą posiadacze różnych konsol z rodziny PlayStation. Możliwe będzie również kontynuowanie zabawy na innej platformie sprzętowej dzięki funkcji Cross-Save.