Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2013, 13:45

autor: Bartosz "qjin" Woldański

War Thunder zawita na PS4 w dniu wydania konsoli. Będzie cross play pomiędzy platformami

Firma Gaijin Entertainment zdradziła, że War Thunder będzie jednym z tytułów startowych konsoli PlayStation 4. Ponadto twórcy umożliwią użytkownikom rozgrywkę pomiędzy platformami sprzętowymi.

War Thunder jest obecnie prezentowane na targach gamesom w Kolonii - War Thunder zawita na PlayStation 4 w dniu wydania konsoli - wiadomość - 2013-08-21
War Thunder jest obecnie prezentowane na targach gamesom w Kolonii

Mamy dobre wieści dla miłośników symulacji lotniczych i graczy czekających na debiut konsoli nowej generacji firmy Sony. War Thunder, MMO oparte na modelu biznesowym free-to-play zespołu Gaijin Entertainment, ma być jednym z tytułów startowych PlayStation 4. Co więcej, w powietrznych bataliach zmierzą się ze sobą zarówno gracze pecetowi, jak i konsolowi, gdyż twórcy wprowadzą do gry opcję cross play, umożliwiającą prowadzenie rozgrywki sieciowej pomiędzy platformami sprzętowymi.

W opublikowanym zwiastunie z okazji targów gamescom możemy zobaczyć pierwsze fragmenty rozgrywki z edycji na PlayStation 4. Ponadto gracze, którzy zainteresują się tym tytułem w wersji na konsolę japońskiego koncernu, otrzymają dodatkową zawartość. Z kolei pozostałe elementy zostaną w pełni zachowane – nie zabraknie więc m.in. realistycznych trybów czy świetnej oprawy wizualnej. Regularne aktualizacje, nie tylko naprawiające błędy, ale także dodające nowe jednostki, mają pojawiać się w tym samym czasie na PC i PlayStation 4.

W War Thunder pecetowcy poszybują w zmaganiach sieciowych razem z graczami konsolowymi - War Thunder zawita na PlayStation 4 w dniu wydania konsoli - wiadomość - 2013-08-21
W War Thunder pecetowcy poszybują w zmaganiach sieciowych razem z graczami konsolowymi

Aktualnie każdy obecny na targach gamescom może przetestować publiczne demo War Thunder. Po szczegóły odsyłamy Was na oficjalną stronę gry. Edycja na pecety znajduje się ciągle w fazie beta, ale już teraz tytuł prezentuje się dość okazale. Nie dziwi zatem ogromne zainteresowanie War Thunder – w zeszłym miesiącu osiągnięto pułap trzech milionów zarejestrowanych graczy. Autorzy starają się stopniowo wprowadzać poprawki i istotne zmiany, by rozgrywka stała na jeszcze wyższym poziomie – w naszym artykule znajdziecie najważniejsze informacje na temat postępów w produkcji.

War Thunder będzie na bieżaco aktualizowane na obu platformach sprzętowych - War Thunder zawita na PlayStation 4 w dniu wydania konsoli - wiadomość - 2013-08-21
War Thunder będzie na bieżaco aktualizowane na obu platformach sprzętowych

Wersja na PlayStation 4 zostanie udostępniona Europejczykom 29 listopada 2013 roku w sklepie PlayStation Store bez żadnych opłat i ograniczeń. Ponadto zapowiedziano, że posiadacze wykupionej usługi PlayStation Plus otrzymają różne bonusy w grze.