Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2013, 18:55

Battlefield 4 w Polsce dostępny także z angielskimi głosami

Standardowe wydania gry Battlefield 4 w naszym kraju zawierają w sobie jedynie języki polski i rosyjski. Okazuje się, że jedyną możliwością zagrania przez polskich graczy w oryginalną wersję językową jest tzw. międzynarodowy klucz.

W SKRÓCIE:
  • Wydania gry dystrybuowane w Polsce umożliwiają jedynie grę po polsku i rosyjsku.
  • Klucz w wersji „worldwide” pozwala wybrać dowolny język gry, w tym angielski i polski.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, dystrybuowane w Polsce wydania gry Battlefield 4 pozbawione są możliwości wyboru oryginalnej, angielskiej wersji. Sklep GRY-OnLine.pl dodał właśnie do swojej oferty tzw. międzynarodowe klucze zawierające wszystkie języki. Posiadając to wydanie, przed instalacją gry należy zmienić język klienta Origin na angielski (Origin » Ustawienia aplikacji). Wówczas, po kliknięciu na przycisk instalacji, pojawi okno z możliwością wyboru odpowiadającej nam wersji językowej gry.

Posiadając wersję worldwide klucza i uruchamiając instalację na angielskiej wersji Origina, możemy swobodnie wybrać docelowy język gry. - Battlefield 4 w Polsce dostępny także z angielskimi głosami - wiadomość - 2013-10-31
Posiadając wersję worldwide klucza i uruchamiając instalację na angielskiej wersji Origina, możemy swobodnie wybrać docelowy język gry.
  1. Klucz do gry Battlefield 4 w wersji worldwide w Sklep GRY-OnLine

Sprawa jest o tyle kontrowersyjna, że poprzednia odsłona gry Battlefielda umożliwiała wybór wersji językowej. Regionalizacja wydań jest dość powszechną praktyką na naszym rynku (np. gry koncernu Ubisoft zwykle zawierają jedynie polską i rosyjską wersję, ale lokalizacja ogranicza się zwykle do napisów). W przypadku EA wybór wersji językowej stał się standardem, który bez należytej informacji został konsumentom zabrany. Informacja na pudełku jest jasna: gra Battlefield 4 jest w pełnej polskiej wersji językowej, trudno więc mówić o niezgodniości towaru z umową, czy wprowadzaniu klientów w błąd. Gracze mogą jednak czuć się rozgoryczeni zmianą polityki, która obowiązywała przez lata.

W nieco trudniejszej sytuacji są sprzedawcy internetowi, którzy poinformowali klientów o możliwości zmiany wersji językowej – w oficjalnym cenniku jaki otrzymali handlowcy widnieje wyraźna informacja o wydaniu zawierającym kilka języków.

Battlefield 4 w Polsce dostępny także z angielskimi głosami - ilustracja #2

Battlefield 4 w Polsce dostępny także z angielskimi głosami - ilustracja #3Battlefield 4 to następna odsłona serii popularnych strzelanin, wydana przez szwedzkie studio EA DICE. Sam cykl zadebiutował w 2002 roku grą Battlefield 1942, która do razu zebrała pozytywne recenzje. Na przestrzeni 11 lat seria doczekała się kilkunastu odsłon, a o jej dobrym odbiorze świadczy fakt, że do 2012 roku sprzedano ponad 50 mln kopii kolejnych tytułów. Najnowsza gra z serii ma dzisiaj swoją premierę w Polsce.

  1. Dziś polska premiera Battlefield 4. Gramy z Wami na serwerze GRYOnline.pl
  2. Battlefield 4 – wymagania sprzętowe gry
  3. Oficjalna strona serii Battlefield