Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2013, 13:50

autor: Sarge

Battlefield 4 w Polsce bez możliwości wyboru angielskich głosów

Pierwsi nabywcy gry Battlefield 4 potwierdzają, że egzemplarze dystrybuowane w naszym kraju są pozbawione możliwości wyboru oryginalnej, angielskiej wersji językowej. Rodzimi gracze będą mogli wybierać jedynie pomiędzy polskim a rosyjskim dubbingiem. Informacja jest potwierdzona dla wersji PC, choć prawdopodobnie dotyczy również konsol.

Pojutrze odbędzie się oficjalna premiera gry Battlefield 4 w naszym kraju. Część graczy już teraz zakupiła swoje egzemplarze, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że tytuł dystrybuowany w Polsce jest pozbawiony możliwości włączenia angielskich głosów i rodzimych napisów.

Już od dłuższego czasu wiemy, że Battlefield 4 ukaże się w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej (dubbing) na wszystkich platformach sprzętowych. Gracze lubią mieć jednak wybór i wiele osób liczyło na to, że pojawi się też możliwość uruchomienia gry w angielskiej wersji językowej jak to miało miejsce w Battlefield 3. Wygląda jednak na to, że zabraknie takiej opcji.

Zdjęcie potwierdza, że pudełkowa pecetowa edycja Battlefielda 4 jest pozbawiona angielskiej wersji językowej - Battlefield 4 w Polsce bez możliwości wyboru angielskich głosów - wiadomość - 2013-10-29
Zdjęcie potwierdza, że pecetowa edycja Battlefielda 4 jest pozbawiona angielskiej wersji językowej

Potwierdza to chociażby powyższy screen, pokazujący ekran aktywacji Battlefielda 4 w usłudze Origin. Jak widać na zdjęciu, egzemplarze dystrybuowane w naszym kraju mają do wyboru jedynie polski i rosyjski język. Najbardziej dociekliwi gracze wykryli, że w plikach gry na PC brakuje tych odpowiedzialnych za angielską wersję. Można się więc domyślać, że podobnie jest w przypadku edycji konsolowych, choć nie możemy tego z całą pewnością potwierdzić. Jeśli posiadacie już Battlefielda 4 na PlayStation 3 lub Xboksa 360, w komentarzach podzielcie się informacją na temat dostępnych wersji językowych.

Battlefield 4 to kolejna odsłona popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin autorstwa szwedzkiego studia EA DICE. Gra ukaże się w Polsce 31 października bieżącego roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360 (dzisiaj ma miejsce amerykańska premiera). W listopadzie zadebiutuje też na PlayStation 4 i Xboksie One jako jeden z tytułów startowych na tych konsolach.