Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2013, 21:40

autor: Ender

Battlefield 4 – wymagania sprzętowe gry

Poznaliśmy minimalne oraz zalecane wymagania sprzętowe gry Battlefield 4. Powinny one zainteresować fanów serii, którzy chcieliby wykorzystać w pełni możliwości nowego silnika produkcji.

Twórcy zapewniają, że pecetowy Battlefield 4 jest definitywną wersją gry, która będzie mogła pokazać wszytko to na co stać silnik Frostbite 3 - Battlefield 4 – wymagania sprzętowe gry - wiadomość - 2013-09-09
Twórcy zapewniają, że pecetowy Battlefield 4 jest definitywną wersją gry, która będzie mogła pokazać wszytko to na co stać silnik Frostbite 3

Electronic Arts oraz studio DICE opublikowały właśnie oficjalne wymagania sprzętowe gry Battlefield 4. Grafika z listą, zawierająca minimalną oraz zalecaną konfigurację, pojawiła się w pierwszej kolejności w serwisach społecznościowych, takich jak Twitter oraz Facebook. Dzięki niej będziemy w stanie powiedzieć w przybliżeniu, jak nasz komputer poradzi sobie ze współpracą z nową generacją silnika Frostbite, która wprowadzi szereg ulepszeń oraz nowych efektów graficznych do popularnej serii. Warto przy tym dodać, że tytuł jako jeden z niewielu ma oferować wsparcie dla DirectX w wersji 11.1, dostępnego tylko dla użytkowników Windowsa 8.

Wymagania minimalne

 1. System operacyjny: Windows Vista SP2 32-bit
 2. Procesor: Athlon X2 2.8 GHz / Core 2 Duo 2.4 GHz
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Dysk twardy: 30 GB
 5. Karta graficzna: AMD Radeon 3870 / Nvidia GeForce 8800 GT
 6. Pamięć karty graficznej: 512 MB

Wymagania zalecane

 1. System operacyjny: Windows 8 64-bit
 2. Procesor: Sześciordzeniowy procesor AMD / Czterordzeniowy procesor Intel
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Dysk twardy: 30 GB
 5. Karta graficzna: AMD Radeon 7870 / NVIDIA GeForce GT 660
 6. Pamięć karty graficznej: 3 GB

Battlefield 4 to kolejna odsłona popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin autorstwa szwedzkiego studia EA DICE. Gra ukaże się w Polsce 31 października bieżącego roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W listopadzie zadebiutuje też na PlayStation 4 i Xboksie One jako jeden z tytułów startowych tych konsol.

 1. Zapowiedź – Graliśmy w Battlefield 4 – seria wypływa na szerokie morza
 2. Zapowiedź – Battlefield 4 – multiplayerowe pole walki nowej generacji
 3. Oficjalna strona gry Battlefield 4