Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2014, 12:26

Kholat – polski niezależny horror ubiega się o zielone światło na Steam Greenlight

Krakowskie studio IMGN.pro stara się o zielone światło w programie Steam Greenlight dla swojej pierwszej produkcji, horroru Kholat. W tej niezależnej grze poznamy tajemniczą historię śmierci rosyjskich alpinistów z 1959 roku. W pracach nad tytułem bierze też udział inny polski deweloper, Wohoo Games.

W SKRÓCIE:
  • Kholat to polska gra w konwencji survival horroru.
  • Tytuł powstaje w oparciu o silnik Unity.
  • Gra ukaże się w 2014 roku na PC.
  • Od niedawna Kholat walczy o zielone światło na Steam Greenlight.

Polska produkcja niezależna, w której poznamy historię tajemniczej śmierci rosyjskich alpinistów z 1959 roku, walczy o zielone światło w programie Steam Greenlight. Jeśli tytuł uzyska odpowiednie wsparcie, to ukaże się w przyszłości na tej popularnej platformie dystrybucji cyfrowej. Kholat, bo o tej produkcji mowa, jest survivalową grą w konwencji horroru, za którą odpowiada krakowskie studio IMGN.pro. W pracach bierze też udział zespół z Wohoo Games, którego członkowie pracowali wcześniej przy tytułach takich jak Two Worlds 2 czy The Settlers: Narodziny kultur. Wszyscy zainteresowani mogą wesprzeć Kholat na stronie gry na platformie Steam:

  1. Kholat na Steam Greenlight

Gra zapowiedziana jeszcze w październiku 2013 roku zaoferuje otwarty świat, a także specjalny system „fear manager”, którego zadaniem będzie odpowiednie dozowanie graczom napięcia i dezorientacji. Mechanizm będzie brał pod uwagę m.in. nasze poczynania. Efektem będzie więc stałe poczucie zagrożenia, a każda rozgrywka różnić będzie się od poprzedniej.

Kholat jest spełnieniem naszych marzeń o tym, aby stworzyć pierwszą własną grę. Po ponad 8 latach pracy w branży jako agencja biznesowa, wydawca i partner dla innych deweloperów sami, jako IMGN.PRO, możemy w końcu stanąć po drugiej stronie lustra. Kholat to wypadkowa pomysłów, które gromadziły się przez lata, by wykrystalizować się w naszej wizji niezależnej gry o tematyce horroru. Decyzja o dołączeniu do programu Steam Greenlight w tym terminie nie jest przypadkowa, gdyż właśnie wypada 55-ta rocznica wydarzeń będących inspiracją dla naszej gry – powiedział współzałożyciel studia IMGN.pro, Bartosz Moskała.

Kholat powstaje na silniku Unity. Tytuł zapowiedziano wstępnie na 2014 rok.

Kholat – polski niezależny horror ubiega się o zielone światło na Steam Greenlight - ilustracja #2Przypomnijmy, że gra Kholat opowiada historię autentycznej tragedii alpinistycznej. W 1959 roku, na wschodnim stoku góry Kholat (w północnej części pasma Uralu), w niewyjaśnionych okolicznościach zginęło 8 członków studenckiej wyprawy górskiej. Do dzisiaj tajemnicą pozostaje, czemu grupa doświadczonych wspinaczy opuściła nocą w panice namiot, by następnie do niego nie wrócić. W efekcie wszyscy studenci zamarzli. Przełęcz, na której doszło do tych wydarzeń nazwano od nazwiska przywódcy, Igora Diatłowa, Przełęczą Diatłowa.

  1. Oficjalna strona studia IMGN.PRO
  2. Oficjalna strona gry Kholat na Facebook’u