Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2014, 13:51

autor: Sarge

Wieści ze świata (Guild Wars 2, World of Tanks, Borderlands 2) 5/2/14

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji Edge of the Mists do Guild Wars 2, dacie premiery World of Tanks w wersji na Xboksa 360, dodatku DLC do gry Borderlands 2, a także o filmie na podstawie serii Uncharted. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Agarest: Generations of War

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Agarest: Generations of War. Dzieło studia Idea Factory możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 9,49 euro (ok. 40 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Guild Wars 2

Studio ArenaNet udostępniło dużą aktualizację Edge of the Mists do gry Guild Wars 2. Wprowadza ona tytułową, zawieszoną w powietrzu mapę WvW, nowy system kolejkowania graczy, czy możliwość śledzenia wyników WvW nie tylko na głównym serwerze. Oprócz tego tradycyjnie poprawiono wykryto błędy i dodano kilka innych usprawnień, o których poczytacie na oficjalnej stronie internetowej.

World of Tanks

Studio Wargaming ogłosiło, że gra World of Tanks w wersji na Xboksa 360 zadebiutuje 12 lutego bieżącego roku. Wszystkie postępy graczy z beta testów zostaną usunięte i zabawa zacznie się od nowa. Podobnie jak na PC, konsolowa edycja World of Tanks działa na zasadach free to play, a więc rozgrywka jest darmowa (choć do zabawy w sieci wymagany jest abonament Xbox Live Gold), ale nie brakuje opcjonalnego systemu mikropłatności.

Nintendo

Firma Nintendo wykupiła 9,5 miliona własnych akcji za 114,2 miliardów jenów (ok. 1,1 miliarda dolarów). Ma to być pierwszy krok japońskiego koncernu do ustabilizowania sytuacji finansowej. Część akcji wykupiono od rodziny Hiroshi Yamauchiego - byłego prezesa firmy Nintendo, który zmarł we wrześniu ubiegłego roku.

Borderlands 2

Studio Gearbox Software ogłosiło, że dodatek DLC Mad Moxxi and the Wedding Day Massacre do gry Borderlands 2 zadebiutuje 11 lutego na Steamie oraz Xbox Live, a dzień później trafi także do oferty europejskiego PlayStation Network. Cenę ustalono na poziomie 2,99 euro (ok. 12 zł). Jest to czwarte rozszerzenie z cyklu Headhunter, w którym zawsze znajdujemy pakiet specjalnych misji kończących się walką z bossem. Z kolei w kwietniu ukaże się ostatni dodatek DLC do Borderlands 2, zatytułowany Sir Hammerlock and the Son of Crawmerax.

Uncharted

Serwis The Hollywood Reporter donosi, że Seth Gordon jest na ostatnim etapie negocjacji do zostania nowym reżyserem filmu na podstawie gier wideo z serii Uncharted. Seth Gordon brał udział w pracach nad takimi obrazami kinowymi jak Freakomania, The King of Kong, Szefowie wrogowie, czy Złodziej tożsamości.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Let’s Sing
 2. Hegemony Rome: The Rise of Caesar
 3. inFamous: Second Son
 4. World of Tanks
 5. Murdered: Soul Suspect
 6. Runemaster
 7. Naval Action

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Dustforce – trailer #3
 2. Runemaster – teaser
 3. Fable Anniversary – dziennik dewelopera
 4. Lightning Returns: Final Fantasy XIII – dziennik dewelopera – wersja reżyserska
 5. ReROLL – trailer (PL)
 6. Murdered: Soul Suspect – Every Lead trailer (PL)
 7. Tomb Raider – świat w edycji Definitive (PL)
 8. Thief – zwiastun podsumowujący (PL)