Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Hegemony Rome: The Rise of Caesar (PC)
OkładkaHegemony Rome: The Rise of Caesar (PC)

Hegemony Rome: The Rise of Caesar PC

Kontynuacja strategii RTS Hegemony: Philip of Macedon, stworzonej w 2010 roku przez kanadyjskie studio Longbow Digital Arts. Gra po raz kolejny przenosi nas do czasów starożytnych, skupiając się tym razem na słynnych podbojach Juliusza Cezara.

Strategiczne | RTS | starożytność | starożytny Rzym

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hegemony Rome: The Rise of Caesar Premiera PC

15maja2014

producent: Longbow Digital Arts wydawca: Longbow Digital Arts Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Hegemony Rome: The Rise of Caesar

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie

Rome: Total War

Ancient Wars: Sparta

The Rise of Caesar to kolejna część z serii wymagających strategii czasu rzeczywistego dziejących się w świecie starożytnym. Za grę odpowiedzialne jest kanadyjskie studio Lonbow Games.

Podobnie jak poprzednie tytuły z serii i ta część stawia na realizm oraz wymagającą, ale prostą do ogarnięcia rozgrywkę. Rozwijamy gospodarkę, rekrutujemy armię, podpisujemy sojusze i oczywiście podbijamy wrogie prowincje. Elementem wyróżniającym grę od innych RTS-ów jest fakt, że podczas rozgrywki, w zależności od wybranej kamery, możemy oglądać zarówno całe prowincje z zaznaczonymi granicami jak i poszczególne jednostki. Do tych ostatnich możemy zaliczyć legionistów, kawalerię oraz machiny oblężnicze.

W poprzedniej części Hegemony walczyliśmy głównie na obszarze Grecji kontynentalnej. Jednak tym razem, Sparta, Ateny oraz inne miasta Hellady ustąpiły miejsca Imperium Rzymskiemu i galijskim plemionom. Producent udostępnił nam obszar ciągnący się od brzegów Brytanii aż do Morza Śródziemnego, czyli teren starożytnej Galii.

Wcielamy się w wodza armii rzymskiej – Juliusza Cezara. Kampania została podzielona na cztery wielkie rozdziały, dzięki którym poznajemy kolejne etapy kariery tego wybitnego stratega i polityka. Kampanię zaczynamy od 58 roku przed naszą erą, bo to właśnie wtedy Cezar rozpoczyna swoją wielką wojnę w Galii. Ostatni rozdział przybliża nam wydarzenia z roku 52 p.n.e., kiedy to Cezar przyjmuję kapitulację galijskiego wodza Wercyngetoryksa przypieczętowując tym samym swoją dominację w Galii.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Hegemony Rome: The Rise of Caesar

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Hegemony Rome: The Rise of Caesar Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GT lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7