Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2014, 15:55

autor: Adrian Werner

Unsung Story: Tale of the Guardians - sukces Kickstartera gry RPG od twórcy Final Fantasy Tactics

Taktyczne japońskie RPG Unsung Story: Tale of the Guardians odniosło sukces na Kickstarterze. To dobra wieść dla fanów gatunku, gdyż za projektem stoi twórca m.in. Final Fantasy Tactics i Vagrant Story.

W Unsung Story zagramy w przyszłym roku. - Unsung Story: Tale of the Guardians - sukces Kickstartera gry RPG od twórcy Final Fantasy Tactis - wiadomość - 2014-02-15
W Unsung Story zagramy w przyszłym roku.

Mamy dobre wieści dla fanów taktycznych japońskich RPG-ów. Sukcesem zakończył się Kickstarter projektu Unsung Story: Tale of the Guardians, czyli gry za którą stoi Yasumi Matsuno, mający na koncie takie klasyki jak Final Fantasy Tactics, Final Fantasy XII czy Vagrant Story. Przebieg akcji był dosyć nerwowy. Jeszcze kilka dni przed upływem ostatecznego terminu twórcom brakowało ponad sto tysięcy dolarów. Gracze dopisali jednak w ostatnich godzinach kampanii i ostatecznie zamknęła się na sumie 660 tysięcy dolarów. Przypomnijmy, że produkcja zmierza na pecety oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, a premiera zaplanowana została na lipiec przyszłego roku. W późniejszym terminie mogą także powstać wersje na inne platformy sprzętowe.

Cieszymy się z sukcesu tego Kickstartera, gdyż gra zapowiada się bardzo obiecująco. Kampania pozwoli prześledzić trwający siedemdziesiąt lat konflikt między królestwami i wojnę tę obejrzymy z perspektywy wielu różnych bohaterów. Niektóre rozdziały opowiedzą o roku z życia danej postaci, podczas gdy inne swoim zakresem obejmą całe dekady z biografii innych wojowników.

Unsung Story: Tale of the Guardians - sukces Kickstartera gry RPG od twórcy Final Fantasy Tactis - ilustracja #2

Jak na taktycznego RPG-a przystało zabawa skoncentruje się bitwach, które rozgrywane mają być trybie turowym. Mapy będą trójwymiarowe i pokryte siatką złożoną z trójkątów. Na przebieg potyczek wpłyną elementy otoczenia oraz przede wszystkim skład kierowanych przez nas oddziałów. Postacie podzielona zostaną na kilka odrębnych profesji, a w skład każdej z nich wejdzie szereg odrębnych klas.

  1. Unsung Story: Tale of the Guardians – strona Kickstartera
  2. Unsung Story: Tale of the Guardians – oficjalna strona gry