Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCiOSANDPS4SwitchXONE
Okładka Unsung Story (PC)

Unsung Story

Unsung Story: Tale of the Guardians

Taktyczne japońskie RPG, którego głównym projektantem jest Yasumi Matsuno, twórca takich klasyków jak Final Fantasy Tactics, Final Fantasy XII czy Vagrant Story. Akcja Unsung Story: Tale of the Guardians toczy się w targanym konfliktami świecie fantasy.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | crowdfunding | indie | jRPG

Okładka Unsung Story (PC)

data premiery gry:

2022

PC

data nieogłoszona

iOS AND PS4 XONE Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Unsung Story: Tale of the Guardians na PC, PS4 itd. to taktyczne turowe RPG utrzymane w stylistyce fantasy. Grę opracowało studio Playdek, a głównym projektantem był Yasumi Matsuno, czyli japoński twórca, który pełnił tę samą rolę przy produkcji takich klasyków, jak Final Fantasy Tactics, Final Fantasy XII czy Vagrant Story.

Akcja gry toczy się w targanym konfliktami świecie fantasy znanym jako Rasfalia. Kampania opowiada historię trwającej siedemdziesiąt siedem lat wojny między różnymi królestwami. Jej przebieg ukształtowały decyzje oraz dokonania wojowników, którzy potem zostali zapomniani przez kolejne pokolenia - to właśnie na losach tych postaci koncentruje się gra. Scenariusz podzielony został na rozdziały, z których każdy opowiada o przygodach innego bohatera. Jedne ukazują raptem rok z życia konkretnego herosa, podczas gdy inne obejmują całe dekady. Dzięki takiemu podejściu gracze mogą prześledzić konflikt z wielu stron i głębiej poznać jego przebieg oraz historie biorących w nim udział ludzi.

Jak na taktycznego RPG-a przystało, rozgrywka koncentruje się na toczeniu turowych bitew. Mapy są trójwymiarowe i ukształtowanie terenu mocno wpływa na przebieg starć. Postacie podzielone zostały na kilka profesji, a w skład każdej wchodzi szereg odrębnych klas i kluczową rolę odgrywa właściwe ich dobieranie do każdego oddziału. Każda z nich posiada unikalny zestaw umiejętności, pozwalających jej spełniać konkretne role na placu boju. Nie zabrakło także systemu rozwoju i w jego ramach postacie, które przeżyły bitwy, nabierają doświadczenia i tym samym stają się coraz potężniejsze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Unsung Story

12+

Wymagania sprzętowe Unsung Story

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2120 3.3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10
Unsung Story zmienia dewelopera. Tytuł dokończą twórcy gier na licencjach
Unsung Story zmienia dewelopera. Tytuł dokończą twórcy gier na licencjach

wiadomość2 sierpnia 2017

W trzy lata po udanej kampanii crowdfundingowej, Unsung Story, nowy projekt legendarnego dewelopera Yatsumiego Matsuno, został sprzedany firmie Little Orbit, która do tej pory produkowała przede wszystkim tytuły na licencjach. W zamian skasowano grę Mistborn: Birthright.

Prace nad Unsung Story wstrzymane - studio Playdek zajmie się innymi projektami
Prace nad Unsung Story wstrzymane - studio Playdek zajmie się innymi projektami

wiadomość9 lutego 2016

Studio Playdek poinformowało, że wstrzymało prace nad turową grą RPG Unsung Story: Tale of the Guardian, która dwa lata temu została sfinansowana na Kickstarterze, gromadząc ponad 600 tysięcy dolarów. Zespół kierowany przez Yasumi Matsuno ma obecnie spore problemy finansowe i w związku z tym chce skupić się na projektach, które mogą zostać wydane w najbliższym czasie.

Unsung Story: Tale of the Guardians - sukces Kickstartera gry RPG od twórcy Final Fantasy Tactics
Unsung Story: Tale of the Guardians - sukces Kickstartera gry RPG od twórcy Final Fantasy Tactics

wiadomość15 lutego 2014

Taktyczne japońskie RPG Unsung Story: Tale of the Guardians odniosło sukces na Kickstarterze. To dobra wieść dla fanów gatunku, gdyż za projektem stoi twórca m.in. Final Fantasy Tactics i Vagrant Story.

Unsung Story - ruszył Kickstarter taktycznego RPG-a autora Vagrant Story i Final Fantasy Tactics
Unsung Story - ruszył Kickstarter taktycznego RPG-a autora Vagrant Story i Final Fantasy Tactics

wiadomość15 stycznia 2014

Ruszył Kickstarter Unsung Story: Tale of the Guardians, czyli taktycznego RPG, którego twórcą jest znany z Vagrant Story i Final Fantasy Tactics Yasumi Matsuno. Gra zmierza na pecety oraz urządzenia mobilne.

PC
iOS
AND
PS4
XONE
Switch