Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2016, 11:41

Prace nad Unsung Story wstrzymane - studio Playdek zajmie się innymi projektami

Studio Playdek poinformowało, że wstrzymało prace nad turową grą RPG Unsung Story: Tale of the Guardian, która dwa lata temu została sfinansowana na Kickstarterze, gromadząc ponad 600 tysięcy dolarów. Zespół kierowany przez Yasumi Matsuno ma obecnie spore problemy finansowe i w związku z tym chce skupić się na projektach, które mogą zostać wydane w najbliższym czasie.

Co otrzymasz, kiedy połączysz ze sobą udaną kampanię na Kickstarterze, legendarnego twórcę japońskich gier RPG oraz ponad dwa lata prac? Wygląda na to, że tylko rozczarowanie. Unsung Story: Tale of the Guardians, nowy projekt Yasumi Matsumo, twórcy Final Fantasy XII, Final Fantasy Tactics oraz Vagrant Story, miał trafić do graczy jeszcze w ubiegłym roku, teraz jednak wygląda na to, że możemy się go nigdy nie doczekać. Produkcja gry została bowiem wstrzymana.

Znane nazwiska na pokładzie to nie wszystko – problemy Unsung Story są tego najlepszym przykładem. - Prace nad Unsung Story wstrzymane - studio Playdek zajmie się innymi projektami - wiadomość - 2016-02-09
Znane nazwiska na pokładzie to nie wszystko – problemy Unsung Story są tego najlepszym przykładem.

Informacja została przekazana przez twórców poprzez aktualizację na stronie kampanii Unsung Story w serwisie Kickstarter. Deweloperzy przyznają w niej, że studio Playdek ma spore problemy: gra została porzucona przez kilku głównych członków studia, a sama firma znalazła się w finansowych tarapatach. W związku z tym priorytetem są obecnie inne projekty, które zostaną wydane w najbliższym czasie. Prace nad Unsung Story zostały wstrzymane, ale nie anulowane: „Będziemy szukali pomocy deweloperów z zewnątrz i zobaczymy, czy uda nam się namówić jakiś inny zespół do współpracy. Nie jesteśmy jednak pewni, czy da to oczekiwane efekty”. Mimo zapewnień, że Playdek nie porzuca definitywnie Tale of the Guardians, wielu graczy czuje się oszukanych i już zaczęło domagać się zwrotu zainwestowanych pieniędzy.

Nadzieje na zwrot pieniędzy są raczej płonne – studio znajduje się bowiem w poważnych finansowych tarapatach. - Prace nad Unsung Story wstrzymane - studio Playdek zajmie się innymi projektami - wiadomość - 2016-02-09
Nadzieje na zwrot pieniędzy są raczej płonne – studio znajduje się bowiem w poważnych finansowych tarapatach.

Przypomnijmy, że projekt od początku miał spore problemy. Podczas kampanii w serwisie Kickstarter twórcy wyraźnie mieli nadzieję na bardziej entuzjastyczny odzew społeczności – dodatkowe cele sięgały ponad dwóch milionów dolarów, podczas gdy do ostatnich dni zbiórki nie było wiadomo, czy Unsung Story w ogóle osiągnie podstawowe 600 tysięcy dolarów. Początkowo planowane na lipiec 2015 roku, dzieło Playdek przez długi czas nie miało ani żadnych aktualizacji, ani nowej daty premiery – i bardzo możliwe, że nigdy się jej nie doczeka.

Prace nad Unsung Story wstrzymane - studio Playdek zajmie się innymi projektami - ilustracja #3

Unsung Story wyglądało na najbardziej ambitny projekt Playdek, studia dotychczas specjalizującego się w konwersjach gier planszowych i karcianych na system operacyjny iOS. Produkcja miała rozgrywać się na przestrzeni siedmiu dekad i pokazywać wojnę pomiędzy królestwami z perspektywy kilku różnych postaci. Początkowo planowany jako RPG z walką w turach, we wrześniu 2015 roku tytuł został przeobrażony w produkcję skupioną na sieciowych starciach pomiędzy graczami.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Unsung Story: Tale of the Guardians
  2. Kampania Unsung Story: Tale of the Guardians w serwisie Kickstarter