Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2016, 11:51

autor: Góral

Blizzard Entertainment świętuje 25-lecie i dziękuje graczom za wsparcie

W 1991 roku zostało założone studio Silicon & Synapse, które ostatecznie przeobraziło się w znaną dziś chyba wszystkim graczom firmę Blizzard Entertainment. Jeden z najbardziej zasłużonych deweloperów świętuje 25 lat działalności i z tej okazji postanowił podziękować fanom za wieloletnie wsparcie krótkim materiałem wideo.

Założone w 1991 roku studio Blizzard Entertainment, obchodzi 25-lecie istnienia. W związku z tym firma opublikowała powyższe wideo, w którym podziękowano fanom za wieloletnie wsparcie. Jeden z najbardziej zasłużonych deweloperów w historii powstał z inicjatywy Michaela Morhaime’a, Franka Pearce’a i Allena Adhama, którzy w 1991 roku rozpoczęli dzielność pod szyldem Silicon & Synapse. W 1994 roku studio zmieniło nazwę na Chaos Studios, aż ostatecznie stało się Blizzardem Entertainment.

Początkowo firma trudniła się portowaniem gier innych deweloperów i dopiero po kilku latach działalności zaczęła tworzyć własne projekty, w tym Rock n' Roll Racing i The Lost Vikings. W 1994 roku studio zostało wykupione przez dystrybutora Davidson & Associates za niecałe 7 milionów dolarów. Z kolei dwa lata później właściciel Blizzarda przeszedł pod skrzydła CUC International, które w 1998 roku sprzedało dewelopera wydawcy Havas, a ten został kupiony przez Vivendi. Koncern w 2008 roku połączył Blizzarda z Activision, tworząc giganta dewelopersko-wydawniczego Activision Blizzard. Ostatecznie wykupił się on od Vivendi w 2014 roku. Obecnie Blizzard Entertainment, choć jest częścią wspomnianego molocha, tak naprawdę działa niejako samodzielnie.

Heroes of the Storm to MOBA, w której spotykają się postacie z różnych gier studia Blizzard Entertainment. - Blizzard Entertainment świętuje 25 lat działalności i dziękuje graczom za wsparcie - wiadomość - 2016-02-09
Heroes of the Storm to MOBA, w której spotykają się postacie z różnych gier studia Blizzard Entertainment.

Najważniejsze gry / serie gier studia Blizzard Entertainment:

Aktualnie studio kończy prace nad strzelanką Overwatch oraz dodatkami World of Warcraft: Legion i StarCraft II: Nova Covert Ops. Oprócz tego cały czas rozwijana jest MOBA Heroes of the Storm, karcianka Hearthstone: Heroes of Warcraft oraz Diablo III. Firma z pewnością ma także ukrytych kilka asów w rękawie, więc z niecierpliwością czekamy, co ciekawego przyniosą kolejne lata w wykonaniu Blizzarda.