Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4Switch
Okładka Banner of the Maid (PC)

Banner of the Maid

Taktyczna gra RPG, w której wcielamy się w Pauline Bonaparte – siostrę Napoleona, marzącą o społecznym awansie, wciągniętą w wir rewolucji francuskiej.

RPG | widok izometryczny | taktyczne | epoka napoleońska | 2D | elementy strategiczne | alternatywna historia | jRPG | XVIII wiek

Okładka Banner of the Maid (PC)

producent: CE-Asia

wydawca: CE-Asia

data premiery gry:

data nieogłoszona

PC PS4 Switch

Banner of the Maid jest taktyczną grą RPG, czerpiącą wzorce z takich pozycji, jak Final Fantasy Tactics, Tactics Ogre czy Mercenaries Saga. Produkcja pojawiła się między innymi na platformie PC, PS4 i Switch.

Fabuła

Banner of the Maid opowiada o alternatywnej wersji rewolucji francuskiej. Główną bohaterką gry jest Pauline Bonaparte, czyli młodsza siostra słynnego już wówczas Napoleona, która po ukończeniu akademii wojskowej marzy o społecznym awansie. Protagonistka zamierza spotkać się ze swoim bratem, jednak po drodze zostaje wciągnięta w wir rewolucji. Pauline dostrzega w tym szansę na pochwalenie się umiejętnościami nabytymi w szkole.

Poza Pauline i Napoleonem Bonaparte, w grze pojawiają się inne postacie historyczne, m.in. pierwsza żona Napoleona (Josephine de Beauharnais) oraz słynni wojskowi (Jean Lannes i Louis Charles Antoine Desaix).

Mechanika

W wydanym na platformie PC, PS4 i Switch Banner of the Maid akcję ukazano w widoku izometrycznym. Nadrzędnym elementem rozgrywki są bitwy, do których prowadzimy kilkuosobowe oddziały dowodzone przez Pauline. Starcia toczą się w trybie turowym, a w ich trakcie równie ważne, co umiejętne używanie zdolności naszych podkomendnych, jest dostosowanie taktyki do topografii terenu – mowa zarówno o uważnym pozycjonowaniu bohaterów, jak i o strategicznym wykorzystywaniu otoczenia. W miarę postępów Pauline i jej towarzysze gromadzą punkty doświadczenia oraz awansują na kolejne poziomy.

Kwestie techniczne

Pomimo swojej prostoty dwuwymiarowa grafika Banner of the Maid może się podobać, głównie ze względu na mangową stylistykę i bogatą kolorystykę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Banner of the Maid

16+

PC
PS4
Switch