Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2014, 10:42

autor: Adrian Werner

Unsung Story - ruszył Kickstarter taktycznego RPG-a autora Vagrant Story i Final Fantasy Tactics

Ruszył Kickstarter Unsung Story: Tale of the Guardians, czyli taktycznego RPG, którego twórcą jest znany z Vagrant Story i Final Fantasy Tactics Yasumi Matsuno. Gra zmierza na pecety oraz urządzenia mobilne.

Unsung Story zmierza obecnie na pecety i urządzenia mobilne. - Unsung Story - ruszył Kickstarter taktycznego RPG-a autora Vagrant Story i Final Fantasy Tactics - wiadomość - 2014-01-15
Unsung Story zmierza obecnie na pecety i urządzenia mobilne.

W ostatnich dwóch latach serwis Kickstarter umożliwił wielu legendarny twórcom zdobycie środków na realizację nowych gier. Teraz dołączyć do nich chce Yasumi Matsuno, czyli japoński projektant mający na koncie takie klasyki jak Final Fantasy Tactics, Final Fantasy XII czy Vagrant Story. Wraz z grupą innych weteranów pracuje on obecnie nad taktycznym RPG-iem zatytułowanym Unsung Story: Tale of the Guardians. Twórcy potrzebują co najmniej 600 tysięcy dolarów na dokończenie produkcji, a zbiórka dobiegnie końca 14 lutego tego roku. W chwili pisania tej wiadomości licznik na stronie pokazuje już ponad 190 tysięcy, więc autorzy raczej nie powinni mieć problemów z osiągnięciem celu minimalnego. Gra zmierza na pecety oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

Wzorem innych kampanii na Kickstarterze autorzy mają sporo pomysłów na wykorzystanie dodatkowych środków, gdyby udało się znacząco przekroczyć 600 tys. dolarów. Wśród nich znajduje się m.in. ścieżka dźwiękowa, której kompozytorem były Hitoshi Sakimoto, czyli artysta odpowiedzialny za soundtracki ponad siedemdziesięciu gier, w tym Final Fantasy Tactics i Final Fantasy XII. Twórcy chcieliby także przenieść Unsung Story na konsole.

Unsung Story: Tale of the Guardians osadzone zostanie w targanym konfliktami świecie fantasy znanym jako Rasfalia. Kampania opowie historię trwającej siedemdziesiąt siedem lat wojny między różnorodnymi królestwami. Jej przebieg ukształtowały decyzje oraz dokonania wojowników, którzy potem zostali zapomniani przez kolejne pokolenia i to właśnie na ich losach skoncentruje się gra. Scenariusz podzielony zostanie na rozdziały, z których każdy opowie o przygodach innego bohatera. Jedne ukażą raptem rok z życia konkretnego herosa, podczas gdy inne obejmą całe dekady. Dzięki takiemu podejściu gracze będą mogli prześledzić konflikt z wielu stron i dogłębniej poznać jego przebieg oraz historie biorących w nim udział ludzi.

Jak na taktycznego RPG-a przystało rozgrywka skoncentruje się na toczeniu turowych bitew. Mapy będą trójwymiarowe i ukształtowanie terenu mocno wpłynie na przebieg starć. Postacie podzielone zostaną na kilka profesji, a w skład każdej wejdzie szereg odrębnych klas i kluczową rolę odegra właściwe ich dobieranie do każdego oddziału.

Unsung Story - ruszył Kickstarter taktycznego RPG-a autora Vagrant Story i Final Fantasy Tactics - ilustracja #2

Jeśli Kickstarter okaże się sukcesem, gra Unsung Story: Tale of the Guardians trafi do sprzedaży w lipcu przyszłego roku.

  1. Unsung Story: Tale of the Guardians – strona Kickstartera
  2. Unsung Story: Tale of the Guardians – oficjalna strona gry