Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2014, 10:37

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Tomb Raider: Definitive Edition - zobacz różnice graficzne względem wersji na PS3

Serwis IGN opublikował porównanie graficzne gry akcji Tomb Raider: Definitive Edition, dedykowanej konsolom PlayStation 4 i Xbox One, z jej pierwotną wersją, wydaną na PlayStation 3 i Xboksie 360.

28 stycznia (31 stycznia w Polsce) ukaże się Tomb Raider: Definitive Edition, czyli ulepszone wydanie gry Tomb Raider z marca 2013 roku. Tytuł dedykowany konsolom PlayStation 4 i Xbox One skupi się przede wszystkim na usprawnieniach graficznych, zapewniając użytkownikom next-genów wsparcie dla technologii Tress FX (realistyczna animacja włosów), poprawione działanie fizyki, a także nowe efekty pogodowe i świetlne. Serwis IGN postanowił porównać starą wersję, stworzoną przez studio Crystal Dynamics, z nową, za którą odpowiadają deweloperzy z firmy United Front Games (ekipa znana z takich gier jak LittleBigPlanet Karting czy też Sleeping Dogs). Efekty tego starcia możecie obejrzeć na poniższym materiale wideo.

Nie trzeba być ekspertem, by od razu stwierdzić, że next-genowa wersja produkcji jest zdecydowanie ładniejsza od oryginalnej produkcji (w wersji na konsole X360 i PS3), co oczywiście nie jest żadnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt, że nowe urządzenia są kilkukrotnie mocniejsze od swoich poprzedników. Znakomicie prezentują się włosy, tekstury są w wyżej rozdzielczości, zatroszczono się o lepsze efekty świetlne, widać także większe przywiązanie do detali, w tym do twarzy Lary Croft – bohaterki gry.

Szykuje się więc niezła gratka dla nabywców najnowszych konsol firm Sony i Microsoft, których ominęło oryginalne wydanie, zwłaszcza, że Tomb Raider: Definitive Edition posiadać będzie także wszystkie wypuszczone do tej pory dodatki oraz ekskluzywne funkcje next-genów, np. wykorzystanie Kinecta do zmiany broni. Warto również wspomnieć, że tytuł w naszym kraju ukaże się w polskiej wersji językowej na PlayStation 4. Wersja na Xboksa One dostępna będzie po angielsku, ale zostanie zaktualizowana po oficjalnej premierze konsoli w Polsce. Obie edycje możecie zamawiać już u wiodących sprzedawców.