Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2014, 18:38

Dark Souls II – ostateczna data premiery na PC, wymagania sprzętowe

From Software oraz Bandai Namco podały dokładną datę premiery pecetowej wersji gry Dark Souls II, znamy też już jej ostateczne wymagania sprzętowe. Twórcy opublikowali również pierwszy fragment filmowego fabularnego prologu produkcji.

Japońskie From Software działa w branży od połowy lat 80. Studio zostało zauważone na świecie dopiero dzięki grze Demon's Souls, która pojawiła się kilka lat temu na PlayStation 3 - Dark Souls II – ostateczna data premiery na PC, wymagania sprzętowe - wiadomość - 2014-03-06
Japońskie From Software działa w branży od połowy lat 80. Studio zostało zauważone na świecie dopiero dzięki grze Demon's Souls, która pojawiła się kilka lat temu na PlayStation 3

Znamy już ostateczną oficjalną datę premiery pecetowej wersji gry Dark Solus II. Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, gra zadebiutuje w sprzedaży 25 kwietnia. Produkcja będzie dostępna w dystrybucji cyfrowej (Steam) oraz wersji pudełkowej. Oficjalnym dystrybutorem tytułu w naszym kraju jest firma Cenega. Warto dodać, że już na starcie będzie on posiadał polską wersję językową. Osoby, które zdecydują się na zamówienie gry w cyfrowej przedsprzedaży otrzymają zestaw 10 broni i tarcz (wszystkie da się znaleźć normalnie podczas rozgrywki), soundtrack, cyfrowy artbook oraz komiks.

Zgodnie z zapewnianiami twórców, pecetowe Dark Souls II ma być znacznie lepiej przygotowaną konwersją niż port pierwszej części serii. Pod względem technicznym pozostawiał on sporo do życzenia i musiał być poprawiany przez samych graczy za pomocą modów. Deweloperzy obiecują tym razem m.in. pełne wsparcie dla wysokich rozdzielczości oraz możliwość wyświetlania 60 klatek na sekundę. Wprowadzono również nowy system starowania dla osób korzystających z myszki i klawiatury. Na jakość wersji PC ma mieć także wpływ fakt, że od samego początku gra był tworzona także z myślą o tej platformie.

Oficjalne wymagania sprzętowe:

Minimalne:

 1. System operacyjny: Windows XP SP3, Vista SP2, Windows 7 SP1, Windows 8
 2. Procesor: AMD Phenom II X2 555 3.2Ghz lub Intel Pentium Core 2 Duo E8500 3.17Ghz
 3. Pamięć: 2 GB RAM
 4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9600GT, ATI Radeon HD 5870
 5. DirectX: wersja 9.0c
 6. Dysk Twardy: 14 GB wolnego miejsca
 7. Dodatkowo: Zalecany gamepad Microsoft Xbox 360 lub jego odpowiednik

Zalecane:

 1. System operacyjny: Windows 7 SP1
 2. Procesor: Intel CoreTM i3 2100 3.10GHz lub AMD A8 3870K 3.0GHz
 3. Memory: 4 GB RAM
 4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 465 lub lepsza, ATI Radeon HD 6870 lub lepsza
 5. DirectX: wersja 9.0c
 6. Dysk Twardy: 14 GB wolnego miejsca
 7. Dodatkowo: Zalecany gamepad Microsoft Xbox 360 lub jego odpowiednik

Z okazji zbliżającej się premiery deweloperzy opublikowali również pierwszą część filmowego prologu gry, którą możecie zobaczyć poniżej. Fabuła gry ma być równie enigmatyczna jak w przypadku poprzedników. Oznacza to, że gracze ponownie będą samodzielnie odkrywać sekrety mitologii i historii świata Dark Solus, a także budować jego obraz z zasłyszanych informacji oraz wskazówek zamieszczonych w lokacjach odwiedzanych w trakcie rozgrywki.

Na koniec warto dodać, że na konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3 Dark Souls II pojawi się 14 marca, a więc ponad miesiąc przed pecetowym debiutem.

 1. Oficjalna strona gry Dark Souls II