Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2018, 14:58

autor: ElMundo

Valve szuka pracowników do zupełnie nowych gier

Studio Valve Software - twórcy takich gier jak Portal, Half-Life czy Left 4 Dead - rozpoczęło poszukiwania nowych pracowników, którzy zajmą się tworzeniem gier. Wiele wskazuje na to, że będą oni pracować nad nowymi, nieujawnionymi jeszcze tytułami.

Valve szuka pracowników do zupełnie nowych gier  - ilustracja #1

Valve uruchomiło nową, mocno odświeżoną stronę internetową, na której pojawiło się także mnóstwo ofert pracy, w większości powiązanych z tworzeniem gier. Niektóre z nich wskazują na to, że Gabe Newell i spółka rozpoczęli prace nad nieujawnionymi jeszcze tytułami.

Jedną z takich propozycji jest stanowisko projektanta poziomów, który byłby odpowiedzialny za "zbudowanie trójwymiarowego świata gry" oraz "stworzenie filmowych sekwencji w rozgrywce". Te dwa stwierdzenia z pewnością nie pasują do gry Artifact, która jest rasową karcianką projektowaną na bazie gry Dota 2, z kolei nad In The Valley of Gods - drugą z zapowiedzianych przez Valve produkcji – pracuje przejęte całkiem niedawno studio Campo Santo, czyli twórcy gry Firewatch.

Valve wytrwale szuka także scenarzystów, zarówno tych z doświadczeniem w branży gier wideo, jak i w działce filmowej czy telewizyjnej. To decyzja jak najbardziej zrozumiała, bowiem w ostatnich latach ze studia odeszlo kilka bardzo znanych nazwisk. Na początku maja 2017 roku szeregi Valve opuścił Chet Faliszek, czyli autor scenariuszy do obydwu części Left 4 Dead, z kolei w styczniu 2016 roku odszedł Marc Laidlaw, scenarzysta gier z serii Half-Life. Nie da się więc ukryć, że wsparcie w procesie projektowania nowych produkcji z pewnością się przyda.

Solidna porcja ofert pracy rzecz jasna wzmaga plotki na temat niezapowiedzianych jeszcze projektów Valve. Oczywiście wszyscy liczą na to, że po wielu latach doczekamy się zapowiedzi Half-Life 3, ale Gabe Newell i spółka nieraz potrafili nas zaskoczyć. Pozostaje więc czekać na oficjalne informacje – kto wie, może doczekamy się ich podczas nadchodzących targów E3 2018?

  1. Strona internetowa Valve
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.