Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka Aion: Legions of War (iOS)

Aion: Legions of War

Darmowa gra RPG z elementami MMO na urządzenia mobilne, która zabiera nas do świata fantasy znanego z MMORPG Aion. W Aion: Legions of War stawiamy czoła licznym adwersarzom, a także stopniowo rozwijamy bohatera i jego licznych towarzyszy (na zebranie czeka ponad setka postaci).

RPG | TPP | fantasy | zagraj za darmo | elementy strategiczne | multiplayer | MMO | RPG akcji

Okładka Aion: Legions of War (iOS)

producent: NCsoft

wydawca: NCsoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

24sty2019

AND iOS

Aion: Legions of War jest mobilną grą RPG, opracowaną przez studio NCsoft. Mowa o firmie, w której portfolio można znaleźć takie produkcje jak seria Lineage czy Aion. Opisywany tytuł jest dystrybuowany w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Fabuła

Aion: Legions of War zabiera nas do fantastycznego świata Atreia, znanego z gry Aion. Po tym jak w wyniku ostatecznego starcia ze smoczym władcą Empyreanie oraz Daevowie ulegli niemal całkowitej anihilacji, konflikt pomiędzy rasami Elyos i Asmodian po raz kolejny przybiera na sile.

Głównym bohaterem historii jest Ren, w którego żyłach płynie krew obu zwaśnionych frakcji. Gdy w trakcie misji polegającej na uratowaniu kapłanki Astrii jego brat zostaje zamordowany, pałający żądzą zemsty Ren zamierza wziąć odwet. W tym celu formuje drużynę, wraz z którą przemierza Atreię, stopniowo odkrywając prawdę na temat mrocznych sił zagrażających istnieniu tej krainy.

Mechanika

W Aion: Legions of War akcję ukazano zza pleców bohatera (TPP). W trakcie zabawy przemierzamy rozmaite lokacje, wykonujemy zadania fabularne, pozyskujemy nowych towarzyszy, zróżnicowanych pod kątem pochodzenia i zdolności bojowych (w toku przygody może ich do nas dołączyć ponad setka – od ciężkozbrojnych rycerzy, przez potężne potwory, aż po olbrzymie cyborgi), a także stawiamy czoła nieprzyjaciołom.

Starcia z adwersarzami toczą się w czasie rzeczywistym, a eliminujemy ich zarówno przy użyciu broni białej, jak i korzystając z szerokiego wachlarza zaklęć. W miarę postępów rozwijamy bohatera, odblokowując nowe umiejętności (na czele z mocą Przebudzenia, zmieniającą wygląd protagonisty i zapewniającą mu dodatkowe zdolności) oraz zaopatrując go w coraz lepsze wyposażenie.

Tryby gry

W Aion: Legions of War można grać w pojedynkę, jednak tytuł opracowano przede wszystkim z myślą o multiplayerowej zabawie przez Internet. Na graczy chętnych na wieloosobową rozgrywkę czekają specjalne wydarzenia i liczne wyzwania, a także możliwość przemierzania przepastnych lochów gildii czy też toczenia pojedynków opartych na zasadach PvP.

Kwestie techniczne

Jak na standardy rynku mobilnego, trójwymiarowa grafika gry Aion: Legions of War prezentuje stosunkowo wysoką jakość. Uwagę zwracają zarówno szczegółowe lokacje, jak i efekty specjalne towarzyszące rzucaniu zaklęć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Aion: Legions of War

12+

Wymagania sprzętowe Aion: Legions of War

Android

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Apple iOS

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

AND
iOS