Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOANDiOS
Okładka Black Desert Mobile (AND)

Black Desert Mobile

Specjalna wersja gry Black Desert Online, opracowana przez południowokoreańskie studio Pearl Abyss z myślą o urządzeniach mobilnych.

RPG | TPP | fantasy | zagraj za darmo | MMORPG | widok izometryczny | multiplayer | MMO

Okładka Black Desert Mobile (AND)

producent: Pearl Abyss

wydawca: Daum

Strona oficjalna

data premiery gry:

11gru2019

iOS AND

Black Desert Mobile to specjalna wersja gry Black Desert Online, opracowanej przez południowokoreańskie studio Pearl Abyss. Produkcja powstała z myślą o urządzeniach mobilnych z systemami Apple iOS i Android, a odpowiedzialni za nią deweloperzy dołożyli wszelkich starań, by jej zawartość była w możliwie największym stopniu zgodna z oryginałem.

Fabuła

Podobnie jak ma to miejsce w pierwowzorze, akcja Black Desert Mobile toczy się w fantastycznym świecie rozdartym przez konflikt o tak zwane Black Stones. Mowa o magicznych kamieniach, które po implementacji w pancerzu lub broni znacznie zwiększają drzemiącą w nich moc. Gracz trafia więc w sam środek wojny, jaką toczą między sobą Królestwo Valencji (ang. Kingdom of Valencia) oraz Republika Calpheonu (ang. Republic of Calpheon).

Mechanika

Wydarzenia, w jakich bierzemy udział w wydanym na platformie AND i iOS Black Desert Mobile, obserwujemy w rzucie izometrycznym. Podczas zabawy kontrolujemy stworzoną przez siebie postać (rozbudowany edytor pozwala na wybór płci, wyglądu oraz reprezentowanej klasy). Sednem zmagań jest eksploracja rozległego, otwartego świata (uskuteczniana na piechotę, na grzbiecie wierzchowca lub za sterami łodzi), wykonywanie zadań zlecanych przez postacie neutralne oraz walka z przeciwnikami. Starcia mają zręcznościowy charakter (najważniejsze nie są cechy prowadzonego do boju herosa, lecz refleks gracza i umiejętne łączenie kolejnych ataków w efektowne kombinacje), a w ich trakcie robimy użytek zarówno z broni białej i dystansowej, jak i z rozmaitych zaklęć ofensywnych oraz defensywnych.

W miarę postępów w przygodzie bohater zdobywa punkty doświadczenia i awansuje na kolejne poziomy, tym samym zwiększając swój potencjał bojowy – pozwala to na stawienie czoła coraz potężniejszym adwersarzom, wśród których brylują mocarni bossowie; pokonanie tych ostatnich wiąże się zazwyczaj z koniecznością zwarcia szyków z innymi graczami. Dodatkową atrakcją jest możliwość przystąpienia do jednej z gildii funkcjonujących w świecie gry i wzięcia udziału w potyczkach toczonych przez te frakcje. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by oddać się realizacji w jednej z kilku profesji – zajęcia takie jak rybołówstwo, gotowanie czy alchemia gwarantują dodatkowy zarobek.

Kwestie techniczne

Black Desert Mobile może się pochwalić wysokiej jakości grafiką – pomimo że produkcja prezentuje się nieco gorzej niż Black Desert Online, wszelkie niedostatki w oprawie wizualnej są skutecznie maskowane przez niewielkie rozmiary ekranów smartfonów lub tabletów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Black Desert Mobile

Wymagania wiekowe Black Desert Mobile

12+

Wymagania sprzętowe Black Desert Mobile

Apple iOS

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Android

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

iOS
AND